SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kantar będzie testować kreacje reklamowe w mediach cyfrowych

Firma badawcza Kantar wprowadza globalnie Digital Video AI - bazujące w pełni na sztucznej inteligencji narzędzie do pomiaru efektywności kreacji reklamowych, dzięki któremu można badać i przewidywać wydajność reklam wideo przeznaczonych dla mediów cyfrowych.

Article

Digital Video AI bazuje na wprowadzonym w 2020 r. narzędziu Link AI for TV advertising. Jest narzędziem do pomiaru kreacji reklamowych, stworzonym w celu oceny reklam wideo online pod kątem wskaźników behawioralnych i kreatywnych, które budują sprzedaż i długoterminowy kapitał marki.

Digital Video AI zaprojektowano z myślą o marketerach, którzy muszą sprostać presji związanej z szybkością wprowadzania produktów na rynek oraz szybkim tempem i dużą liczbą reklam cyfrowych.

Kantar podkreśla, że nowe narzędzie pozwala przewidywać efektywność kreacji reklamowych w czasie krótszym niż 15 minut. Bazuje na rozwiązaniu Link - obszernej bazie danych zgromadzonej przez Kantar i zawierającej ponad 230 tys. reklam. Silnik sztucznej inteligencji, na którym opiera się Digital Video AI, został wytrenowany na najbardziej wszechstronnym zbiorze danych zawierającym informacje o efektywności kreacji reklamowych.

Jak podaje Kantar, dzięki niskiej cenie miesięcznego abonamentu, która mieści się w typowym budżecie przeznaczonym na produkcję reklam cyfrowych, Digital Video AI umożliwia marketerom, wydawcom i agencjom kreatywnym szybką i efektywną analizę wariantów reklamy oraz analizę kreacji reklamowych wykorzystywanych przez konkurencję.

Pierwszym testerem Unilever

Współpracę z Kantarem przy tworzeniu Digital Video AI podjął koncern Unilever, który dotychczas przetestował na tej platformie setki reklam, aby podnieść ich wyniki mierzone pod kątem założonej efektywności i ROI (wskaźnika zwrotu z inwestycji).

- W firmie Unilever uważamy się za pionierów w zakresie pretestów w procesie rozwoju kreacji reklamowych - powiedziała Neha Sharma, global brand engagement lead w Unilever. - Digital Video AI umożliwiło nam podejmowanie szybkich decyzji, dokonywanie wyboru spośród naszych najlepszych kreacji reklamowych, testowanie wersji reklam po edycji, a nawet pomiar wyników kampanii konkurencji, a wszystko to w krótkim czasie i na dużą skalę.

Dinesh Gopinath, global head of product w Kantar Analytics Practice podaje, że z badań Kantara wynika, że 49 proc. reklamodawców planuje zwiększyć wykorzystanie rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji do oceny kreacji reklamowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kantar będzie testować kreacje reklamowe w mediach cyfrowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl