SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karolina Hytrek-Prosiecka gospodynią „Porannej rozmowy" w Gazeta.pl

Karolina Hytrek-Prosiecka dołącza do zespołu programu „Poranna rozmowa" Gazeta.pl. Będzie obok Jacka Gądka prowadzić na żywo rozmowy z politykami i ekspertami.

Karolina Hytrek-Prosiecka Article

Pierwszy odcinek z udziałem nowej prowadzącej zostanie wyemitowany już w najbliższy poniedziałek, 5 września br. o godz. 8:30.

„Poranna rozmowa" to format wideo emitowany na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 8:30 na Gazeta.pl oraz na profilu portalu na Facebooku. Program, prezentowany na stronie głównej Gazeta.pl od 2018 r., poświęcony jest aktualnym zagadnieniom ze świata polityki, ekologii i społeczeństwa. Jego gośćmi są najważniejsze postaci życia publicznego i politycznego. W najnowszym sezonie porannego programu Gazeta.pl drugim prowadzącym będzie w dalszym ciągu Jacek Gądek.

– „Poranna rozmowa" to najważniejszy publicystyczny format wideo w Gazeta.pl – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl i dyrektor ds. rozwoju treści wideo. – Doświadczenie Karoliny Hytrek-Prosieckiej, które wyniosła m.in. z „Faktów" TVN i TVN CNBC gwarantuje wzmocnienie zespołu i jakości contentu, który tworzymy na co dzień dla naszych użytkowników. To niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie gorącego czasu kampanii i roku wyborczego – dodaje Kijek. 

Karolina Hytrek-Prosiecka przez 10 lat w TVN CNBC i TVN24

Karolina Hytrek-Prosiecka jest dziennikarką ekonomiczną, przez ponad 10 lat związaną z telewizją TVN CNBC i TVN24. Współtworzyła i prowadziła na żywo programy poświęcone gospodarce i sprawom międzynarodowym. Regularnie przygotowywała także materiały do głównego wydania „Faktów" TVN.

Po odejściu z dziennikarstwa zajęła się doradztwem strategicznym w zakresie zarządzania informacją. Półtora roku była dyrektorką ds. komunikacji w spółce Ekstraklasa SA.

Od kilku lat prowadzi serwis poświęcony systemowi ochrony zdrowia. Jest również komentatorką polityczno-ekonomiczną, trenerką komunikacji i współgościnią podcastu poświęconego relacjom mediów z branżą PR.  

– Znam warsztat Łukasza Kijka oraz zespół, który stworzył, z wieloma osobami pracowałam jeszcze w TVN, dlatego nie zastanawiałam się długo nad złożoną propozycją, choć to poważne wyzwanie – przyznaje Karolina Hytrek-Prosiecka. – Krótka chwila poza dziennikarstwem dała mi nieosiągalne wcześniej doświadczenia z obszaru zarządzania informacją i pozwoliła spojrzeć na nasz zawód trochę z boku. Efektem tego jest zupełnie inna percepcja potrzeb czytelnika, widza czy słuchacza i ten filtr będę starała się nałożyć w porannych rozmowach z politykami i ekspertami. Czeka nas brutalna i brudna kampania wyborcza, bo stawka tych wyborów jest ogromna. Nie zostawiam dotychczasowych projektów, po prostu nieco wydłużam mój dzień pracy – dodaje.

Dołącz do dyskusji: Karolina Hytrek-Prosiecka gospodynią „Porannej rozmowy" w Gazeta.pl

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brava
Wspaniała wiadomość. Czyli można być na raz dziennikarzem i PR-owcem. Bravo!
odpowiedź
User
Marta
Przepraszam, ale ta Pani jeszcze niedawno była współpracownikiem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. WTF?
odpowiedź
User
ueb
A ta pani nie doradzała czasem politykom jednej z partii opozycyjnych?
odpowiedź