SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Karolina Wojciechowska na czele redakcji „Faktów i Mitów”, Dariusz Cychol wicenaczelnym

W tygodniku „Fakty i Mity” Karolina Wojciechowska, członek zarządu wydającej pismo firmy Błaja News, zaczęła pełnić obowiązki redaktora naczelnego. Natomiast Dariusz Cychol objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego.

Article

Karolina Wojciechowska w prace w redakcji „Faktów i Mitów” w dużym zakresie jest zaangażowana od lipca br., kiedy większość zespołu redakcyjnego tygodnika odeszła i założyła własne pismo „Tygodnik Faktycznie”. Pisze do tygodnika felietony z cyklu „Na Dywaniku”.

Poprzednio redaktorem naczelnym „Faktów i Mitów” był Roman Kotliński, który od lutego br. przebywa w areszcie podejrzewany o podżeganie do zabójstwa swojej byłej żony.

- Nie przewidujemy rewolucji. Pozostaniemy pismem o orientacji lewicowej - w szerokim znaczeniu tego słowa - i, co logiczne, pismem opozycyjnym w stosunku do obecnego rządu. Nie ulegnie zmianie nasz krytyczny stosunek do wszelkich patologii społecznych, w tym do działań kleru w Polsce - zapowiada Karolina Wojciechowska. - Będę się koncentrować przede wszystkim na rozwoju tygodnika i zarządzaniu stale powiększająca się redakcją. Darek Cychol skupi się na sprawach treści publikowanych w naszym piśmie - opisuje.

Dariusz Cychol poprzednio pracował w Telewizji Polskiej, gdzie odpowiadał przede wszystkim za serwisy internetowe Tvp.info, Tvparlament.pl, Regionalna.tvp.pl. O jego przejściu do „Faktów i Mitów” informowaliśmy trzy tygodnie temu.

Wcześniej Cychol Był m.in. dziennikarzem agencji informacyjnych Interpress i PAP oraz przez 12 lat pracował w tygodniku „Nie” Jerzego Urbana, m.in. jako zastępca redaktora naczelnego.

- W ostatnich tygodniach udało nam się pozyskać do współpracy kilku wspaniałych i – zapewniam - znanych publicystów. Niebawem oficjalnie ich przedstawimy. Zmiany w piśmie widoczne są od kilku ostatnich numerów. Na pewno podnieśliśmy poziom merytoryczny publikacji i wpuściliśmy do pisma „więcej powietrza” w postaci reportaży. Zamierzam utrzymać ten kierunek - deklaruje Dariusz Cychol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Karolina Wojciechowska na czele redakcji „Faktów i Mitów”, Dariusz Cychol wicenaczelnym

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
boll
Ostra walka z GW o czytelników się szykuje.
28 16
odpowiedź
User
Tomik
Od czasu gdy wybory wygrał "PiS" tygodnik "FiM" próżno szukać w kioskach. Wydaje się, że formuła tygodnika już się wyczerpała. Dla stałych czytelników opisywanie co tydzień przekrętów kleru i negowanie dogmatów katolickich w dziale religijnym stawało się powoli nudne. Byłem czytelnikiem tego tygodnika kilka lat i od kilku lat nim już nie jestem.
16 17
odpowiedź
User
d
niszowa gazetka. Tam sami siebie nakręcają a później sami przywołują na potwierdzenie własnych tez wcześniejsze własne tezy. Jaja jak berety
14 13
odpowiedź
User
asd
trzymam kciuki
12 14
odpowiedź
User
R.
Karolina Wojciechowska zaczęła pełnić obowiązki redaktora naczelnego. Czyli jako członek zarządu sama siebie powołała na to stanowisko.
10 9
odpowiedź