SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karta kredytowa od Apple wejdzie na rynek w sierpniu 2019 roku. Może trafić także do Polski

Na pierwszą połowę sierpnia 2019 roku koncern Apple przewiduje wprowadzenie na rynek własnej karty kredytowej - wynika z nieoficjalnych informacji. Nowy produkt finansowy został opracowany wspólnie z bankiem Goldman Sachs oferując między innymi możliwość płatności na platformie Apple Pay i w systemie cash back. Karta planowana przez Apple może pojawić się także w Polsce, gdzie koncern zastrzegł znak towarowy Apple Card.

Article

Pierwsze zapowiedzi wprowadzenia przez Apple jego własnej karty kredytowej pojawiły się podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie firmy w Cupertino w Kalifornii  w marcu br..

Apple Card ma być kartą kredytową przypisaną do aplikacji Wallet użytkownika iPhone’a. Koncern podkreśla, że otrzymanie karty po krótkiej rejestracji jest wygodne i szybkie z poziomu smartfona. Produkt został opracowany i będzie obsługiwany przez Apple we współpracy z bankiem Goldman Sachs oraz operatorem MasterCard.

Zgodnie z wyjaśnieniami Apple użytkownik Apple Card dzięki aplikacji ma w każdej chwili dostęp do takich informacji jak stan środków posiadanych na karcie, a także bieżące wydatki z uwzględnieniem lokalizacji w których były dokonywane poszczególne zakupy.

Wydawca karty zaznacza, że użytkownicy nie będą obciążeni żadnymi dodatkowymi opłatami z tytułu jej obsługi, zaś ewentualne kary za opóźnienia w spłacie zadłużenia będą minimalne.

Oprócz aplikacji w smartfonie Apple Card może też mieć fizyczną formę w postaci wykonanej z tytanu karty, na której nie będą jednak umieszczone takie dane jak np. numer czy nazwisko właściciela.

Użytkownicy Apple Card będą mogli korzystać również z oferowanego przez koncern programu typu cash back. Według zapowiedzi za zakupy dokonane z wykorzystaniem platformy Apple Pay posiadacz karty otrzyma 2 proc. zwrotu gotówki z każdej transakcji, 3 proc. zaś w wypadku gdy dokona zakupu w sklepie Apple. Z kolei 1 proc. zwrotu będzie przysługiwał za każdorazową płatność z użyciem wspomnianej fizycznej karty.

Apple Card w sierpniu na rynku. Będzie w Polsce?

Teraz zgodnie z doniesieniami serwisu Bloomberg Apple jest gotów na to, by w pierwszej połowie 2019 r. wprowadzić kartę na rynek. Początkowo nowy produkt ma zostać udostępniony użytkownikom w Stanach Zjednoczonych.

Ani Apple, ani pozostali partnerzy projektu nie potwierdzili oficjalnie przybliżonego terminu wprowadzenia nowej karty. Jednak informacje podane przez niektóre branżowe media (m.in. przez serwis Think Apple) wskazują, że plany związane z dostępnością Apple Card sięgają znacznie poza USA.

Apple już wcześniej postanowił zastrzec znak towarowy Apple Card w wielu krajach europejskich, a także w Hong Kongu. Odpowiednie wnioski złożone przez koncern dotyczą m.in. Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Na liście znalazła się także Polska. To pozwala przypuszczać, że plany wprowadzenia karty dotyczą również naszego rynku.

W zakończonym 30 marca 2019 r. II kwartale roku finansowego Apple zanotował przychód w wysokości 58,02 mld dol. To o 5 proc. mniej niż rok wcześniej (61,14 mld). Zmalał także zysk netto koncernu z Cupertino w ujęciu rocznym: z 13,82 do 11,56 mld dol.

Dołącz do dyskusji: Karta kredytowa od Apple wejdzie na rynek w sierpniu 2019 roku. Może trafić także do Polski

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Ciekawe czy będą sprawdzać BIK ?
odpowiedź
User
qaz
Ciekawe czy będą sprawdzać BIK ?
będzie to na 100% współpraca z którymś z lokalnych banków, a więc będą sprawdzać :)
odpowiedź
User
Remek
Będzie bardzo droga i nie będzie współpracowała z terminalami na androidzie.
odpowiedź