SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Kolenda-Zaleska przestała kierować Fundacją TVN. Będzie nowa prezeska

Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezeska Fundacji TVN, zakończyła swoją 8-letnią kadencję. Z początkiem maja br. nowe stanowisko łączące funkcje prezeski i dyrektorki zarządzającej Fundacji TVN obejmie Zuzanna Lewandowska. Rada organizacji powołała również do jej zarządu Rafała Ogrodnika oraz Jana Mroza.

Katarzyna Kolenda-Zaleska, fot. TVNKatarzyna Kolenda-Zaleska, fot. TVN

Powołanie nowego składu zarządu Fundacji TVN zbiega się z końcem kadencji poprzedniego. Z dniem 14 kwietnia 2024 r. skończyła się kadencja Katarzyny Kolendy-Zaleskiej jako prezesko Fundacji TVN. Z początkiem maja 2024 r. tę funkcję przejmie Zuzanna Lewandowska.

Jednocześnie, do nowego zarządu powołani zostali również: Rafał Ogrodnik, CFO i COO Warner Bros. Discovery w Polsce oraz Jan Mróz, Vice President – Communication & Public Affairs Warner Bros. Discovery w Polsce. Rafał Ogrodnik pełnił już wcześniej funkcję członka zarządu Fundacji. W nowym zarządzie będzie odpowiedzialny za obszar finansowy.

Z kolei Jan Mróz będzie wspierał Fundację w obszarach komunikacji i PR oraz we współdziałaniu z TVN Warner Bros. Discovery w zakresie projektów CSR-owych.

- Chciałabym bardzo podziękować Kasi Kolendzie-Zaleskiej za całą dotychczasową pracę na rzecz Fundacji TVN, za jej ogromne zaangażowanie w realizację wieloletnich projektów charytatywnych. Dzięki nim tysiące potrzebujących otrzymało wsparcie, co dało podopiecznym Fundacji oraz ich rodzinom nadzieję, a nam powód do dumy, że możemy uczynić świat choć trochę lepszym miejscem. Fundacja pod przewodnictwem Kasi zaangażowała się w i rozwinęła flagowy projekt „Zdrowie w głowie”, współfinansując budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz remontując gabinety psychologiczne i psychiatryczne w różnych regionach w Polsce -  podkreśla Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN oraz President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

- Praca dla Fundacji TVN to był dla mnie zaszczyt i niezwykle poruszające, pełne pokory doświadczenie pomagania tym, którzy tej pomocy są pozbawieni. Dziękuję całemu zespołowi Fundacji za wielkie serce, a w moim sercu zawsze będzie Fundacja TVN – mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezeska Fundacji.

Nowa prezeska pracowała m.in. przy Obamacare

Zuzanna Lewandowska, jest managerką i przedsiębiorczynią społeczną. Do lipca 2022 była wiceprezeską zarządzającą i dyrektorką programową w ramach Grupy Filantropijnej Gazety Wyborczej. Jest doradczynią World Woman Foundation USA, z którą współtworzy doroczną konferencję na temat przywództwa w Davos/WEF, współzałożycielką międzynarodowych inicjatyw edukacyjnych dla młodzieży oraz w dziedzinie zrównoważonego biznesu

W poprzednich latach pracowała jako konsultantka nad projektami rządowymi w USA, m.in. przy projekcie „Obamacare". Była także dyrektorką projektów specjalnych i współpracy zagranicznej w Fundacji „Przekrój”. Jest absolwentką University of Cambridge, Lancaster University i Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendystką Leadership Academy for Poland (2016), Aspen Institute CE (2017) oraz Swedish Institute (2021).

- Z radością witam w roli nowej prezes zarządu Fundacji TVN Zuzannę Lewandowską. Zuzanna wnosi wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i współpracy z fundacjami w Polsce i za granicą. Jestem pewna, że przyczyni się ono do dalszego, dynamicznego rozwoju Fundacji – dodaje Kasia Kieli.

Fundacja TVN jest głównym filarem działań charytatywnych i CSR-owych TVN Warner Bros. Discovery. Od początku swojego istnienia realizuje ważne inicjatywy społeczne i przedsięwzięcia dobroczynne oraz projekty infrastrukturalne o dużej skali, takie jak budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Instytucie-Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka. Od momentu powstania w 2001 roku, Fundacja pozyskała i przekazała na realizację celów charytatywnych ponad 350 mln złotych. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ponad 30 tysięcy osób, w większości dzieci. Fundacja TVN jest organizacją pożytku publicznego cieszącą się w Polsce wielkim zaufaniem społecznym. Według danych Ministerstwa Finansów z 2022 roku, Fundacja znajduje się w czołówce wszystkich instytucji OPP, na które podatnicy w naszym kraju przekazują swoje 1,5% podatku.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Kolenda-Zaleska przestała kierować Fundacją TVN. Będzie nowa prezeska

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Buaha
Jaki prezes i czego ?
odpowiedź
User
Ala
Pewnie zaraz Kolenda ucieknie do TVP, tam gdzie wcześniej pracowała przed erą TVPISu.
odpowiedź
User
jan
Pewnie zaraz Kolenda ucieknie do TVP, tam gdzie wcześniej pracowała przed erą TVPISu.

Bzdura, ona pracuje w TVN24 od 2003.
odpowiedź