SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kaufland reklamuje się jako miejsce pracy

„Kaufland – więcej niż myślisz” to hasło najnowszej kampanii employer brandingowej sieci sklepów Kaufland, która przekonuje, że praca w dużej firmie handlowej to nie tylko benefity, atrakcyjne wynagrodzenie czy szansa na rozwój w różnych obszarach i na rozmaitych stanowiskach, ale przede wszystkim różnorodni, ciekawi ludzie ze swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Article

Do udziału w kampanii zaproszono pracowników z różnych obszarów sieci. Ambasadorzy marki w przygotowanych kreacjach wskazują, co poza finansowymi korzyściami zyskują dzięki pracy w Kauflandzie.  

W komunikacji akcentowane są cztery istotne aspekty: szeroki wachlarz benefitów, konkurencyjny na rynku poziom wynagrodzenia, a także realne perspektywy zawodowe i szanse rozwoju.

- W najnowszej kreacji mówimy językiem korzyści, w prosty sposób pokazując, że wybór naszej firmy jako pracodawcy jest szansą nie tylko na realny rozwój zawodowy i konkurencyjne w branży zarobki, ale przede wszystkim pozwala skutecznie realizować się w sferze prywatnej. Dowodem na to są ambasadorzy, nasi pracownicy, którzy zdecydowali się zaprezentować siebie i firmę w kampanii. Muszę przyznać, że liczba osób, które chciały podzielić się swoimi odczuciami, przerosła nasze oczekiwania – zaznacza Kalina Kordalska, dyrektor Działu Relacji Pracowniczych w Kaufland.

25 bohaterów kampanii

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kaufland wyłonił 25 bohaterów kampanii, których zaproszono na profesjonalną sesję fotograficzną. Ambasadorzy, którzy w kreacjach ukazywani są jako interesujące osobowości, wskazują na różne aspekty pracy w sieci Kaufland. Wątki poruszane w kampanii są wynikiem rozmów przeprowadzonych z pracownikami podczas sesji, z których wynika, że doceniają oni Kaufland przede wszystkim za poziom wynagrodzenia oraz szeroki wachlarz benefitów, które zapewniają stabilność zawodową. W wypowiedziach pojawiał się również temat szans rozwoju zawodowego.

Ambasadorzy w kampanii podkreślają również, że system pracy wspiera życie rodzinnie i pozwala zachować work-life bance. Kreacje utrzymane są w nieformalnej stylizacji, a hasłem przewodnim całej kampanii jest claim „Kaufland – więcej niż myślisz”. W komunikacji wizualnej wykorzystano ciekawy zabieg: znak większości „>”, który jest jednocześnie literą „c” w słowie „więcej” i podkreśla przekaz kampanii, stanowiąc wizualne odzwierciedlenie głównej idei komunikatu.

Outdoorowa część kampanii będzie widoczna w lokalizacjach, w których prowadzone są procesy rekrutacyjne. W ramach kampanii przygotowano nie tylko spoty radiowe oraz billboardy, ale także aktywności  w sferze digitalowej – w mediach społecznościowych sieci (Tik-Tok, Instagram, LinkedIn i Facebook).  W kolejnym etapie kampanii zostanie stworzony również spot filmowy, który będzie komunikowany w kanałach digitalowych.

Dołącz do dyskusji: Kaufland reklamuje się jako miejsce pracy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WściekłyChopin
Jeżeli marka zaczyna do czegoś przekonywać, oznacza to, że jest odwrotnie do tych przekonywań.
Wszystkie markety tego typu, to obozy pracy. Nie szanuje się tam pracownika.
odpowiedź
User
nick
...znak większości „>”, który jest jednocześnie literą „c”...
No tak bardziej to jest jej graficznym przeciwieństwem chyba...🤔
odpowiedź