„Kawa na ławę” i „Loża prasowa” z nowego studia TVN24
W niedzielę 11 maja programy publicystyczne „Kawa na ławę” i „Loża prasowa” zadebiutowały z nowego studia. Formaty z udziałem polityków i publicystów nie są już nadawane ze studia wirtualnego, tylko głównego studia najstarszego kanału informacyjnego.

W latach 2006-2011 program „Kawa na ławę”, prowadzony wówczas przez Bogdana Rymanowskiego był nadawany ze studia „Dzień dobry TVN” przy ulicy Marszałkowskiej 76/78. Później format przeniesiono na Wiertniczą, gdzie mieści się centrala TVN Warner Bros. Discovery. Powstawał na greenboxie, także w ostatnich latach, kiedy prowadzącym został Konrad Piasecki.

Koniec remontu studia TVN24
W połowie lipca 2024 roku TVN rozpoczął remont głównego studia „Faktów” TVN i TVN24. Znalazł się w nim ogromny, zakrzywiony videowall, który ma 100 metrów kwadratowych powierzchni. Jest wysoki na 4 metry. W studiu jest 20 kamer, czyli o dwie więcej niż do tej pory. Przybyła m.in. kamera, jeżdżąca na szynie pod antresolą czy specjalne diody, które wyświetlać będą nazwę programu, który jest emitowany.

Nowe studio „Faktów” TVN i TVN24 zadebiutowało 14 kwietnia. Już wtedy nadawca nie wykluczał, że z czasem trafią do niego także inne najważniejsze programy kanału informacyjnego. W ostatnią sobotę doszło do „przeprowadzki” formatów Konrada Piaseckiego i Małgorzaty Łaszcz.

Elementy scenografii obu programów są teraz wyświetlane na ścianie wideo. Większa powierzchnia to dodatkowe możliwości realizacyjne. Możliwe są jazdy kamerą, dzięki którym widzimy prowadzącego i gości z większej odległości i wysokości. W przypadku „Kawy na ławę” za prowadzącym wyświetlany jest widok na centrum Warszawy. Widzowie „Loży prasowej” za rozmówcami widzą gazety.

Dołącz do dyskusji: „Kawa na ławę” i „Loża prasowa” z nowego studia TVN24