SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KBR będzie badał co pół roku słuchaczy radia w internecie

Komitet Badań Radiowych będzie dwa razy w roku sprawdzał zwyczaje słuchaczy internetowych stacji radiowych. Realizacją badania zajmie się MillwardBrown SMG/KRC.

W ramach rozpoczynanego właśnie Badania Internetowego Audytorium Radia (BInAR), zmierzona zostanie m.in. skala słuchania radia przez internet (zarówno stacji tradycyjnych, jak i kanałów internetowych), struktura słuchaczy, ich zwyczaje oraz czynniki wpływające na wybór tego sposobu słuchania radia. Pomiar będzie realizował co pół roku MillwardBrown SMG/KRC, wysyłając ankiety internetowe uczestnikom badania Radio Track korzystającym z sieci. Wyniki będą za darmo udostępniane w formie raportu wszystkim zainteresowanym podmiotom - po raz pierwszy nastąpi to w kwietniu bieżącego roku. - Cały czas pracujemy też w ramach Inicjatywy na Rzecz Badania Radia w Internecie nad standardem badań, które pokażą realną słuchalność internetowych kanałów radiowych - mówi Iwona Matysiak, przewodnicząca KBR-u.

W związku z wprowadzeniem tego badania KBR zdecydował się wycofać z badania Radio Track kategorię "inna polska", na którą oprócz odpowiedzi "nie wiem", "nie pamiętam" i nazw stacji już nieistniejących lub niemożliwych do zidentyfikowania składały się wskazania internetowych stacji radiowych. - Pozwoli to na uproszczenie wywiadu i skrócenie czasu jego trwania - uzasadnia Matysiak.

Komitet Badań Radiowych tworzą cztery grupy radiowe: Eurozet, Grupa Radiowa Agory, Grupa RMF i TIME SA.

Dołącz do dyskusji: KBR będzie badał co pół roku słuchaczy radia w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl