SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

North Base Media za 11 mln zł dokupił od KCI 4,4 proc. akcji Gremi Media

Fundusz North Base Media kupił za 11,02 mln zł od grupy KCI 75 tys. akcji Gremi Media (wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) stanowiących 4,39 proc. kapitału firmy. W efekcie North Base Media ma już 5 proc. jej akcji, natomiast KCI - 80,1 proc.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

75 tys. akcji Gremi Media, które od KCI kupił we wtorek North Base Media (poprzez swoją spółkę NBM Poland LLC), stanowi 4,39 proc. kapitału firmy i daje 3,29 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu. Cena za jedną akcję wyniosła 147 zł.

W sierpniu br. KCI po takiej samej cenie jednostkowej sprzedało 14,6 proc. akcji Gremi Media grupie inwestorów, wśród których oprócz North Base Media jest m.in. spółka głównego udziałowca Ruchu. Łączna kwota transakcji to 36,66 mln zł, a wycena Gremi Media - 151 mln zł. Żaden z nowych inwestorów nie został ujawniony jako akcjonariusz, bo nie przekroczył 5 proc. udziału w akcjonariacie Gremi Media.

Po transakcji z wtorku, o której Gremi Media poinformowało w czwartek, North Base Media ma już 5 proc. udziału w akcjonariacie polskiej firmy. Dlaczego fundusz zdecydował się dokupić jej akcje? - Wierzymy, że unikalne połączenie tradycyjnych i innowacyjnych zasobów medialnych Gremi Media, a także oddanie zespołu, który uprawia dziennikarstwo najwyższej próby, dobrze rokuje - uzasadnił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Marcus Brauchli, współzałożyciel i partner zarządzający funduszu inwestycyjnego North Base Media, od lipca br. zasiadający też w radzie nadzorczej Gremi Media. - Kluczowy był cały ostatni rok, w czasie którego bliżej poznaliśmy kierownictwo Gremi. Nabraliśmy przekonania, że ten zespół będzie umiał poruszać się na trudnym, szybko zmieniającym się rynku medialnym - dodał Brauchli.

Głównym akcjonariuszem Gremi Media pozostaje KCI - po wtorkowej transakcji ma 1,17 mln akcji spółki stanowiących 80,14 proc. jej kapitału zakładowego i dających 85,1 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Gremi Media wydaje dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet” (i ich serwisy internetowe) oraz miesięcznik „Uważam Rze Historia”, a także realizuje inne projekty wydawnicze oraz działa w kilku innych segmentach (przede wszystkim eventów biznesowych i public relations). Do grupy kapitałowej należy też kilka mniejszych spółek, a także większościowe udziały w spółkach E-Kiosk i ComPress oraz mniejszościowe w MMConferences.

W trzech kwartałach br. Gremi Media zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 1,9 proc. do 76,74 mln zł i 411 tys. zł zysku netto (wobec 8 tys. zł zysku rok wcześniej).

W pierwszej połowie br. firma zadebiutowała na rynku giełdowym NewConnect, W debiucie za akcję spółki płacona 147 zł, a na koniec czwartkowej sesji - 136,8 zł. Tylko pierwszego dnia notowań handlowano więcej niż 100 akcjami firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: North Base Media za 11 mln zł dokupił od KCI 4,4 proc. akcji Gremi Media

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ha ha ha ha
ha ha ha ha
odpowiedź