SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KCI ustanowiła zastaw na 1,6 proc. Gremi Media i przegrała proces dot. dywidendy

Spółka KCI, należąca do Grzegorza Hajdarowicza, ustanowiła zastaw rejestrowy na akcjach stanowiących 1,58 proc. kapitału Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Ponadto przegrała proces w sprawie niewypłacania przez Gremi Media dywidendy za 2014 rok.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI Article

Ustanowiony w minionym tygodniu zastaw rejestrowy dotyczy 27 028 akcji na okaziciela, stanowiących 1,58 proc. kapitału Gremi Media S.A. i dających 1,19 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Jednocześnie KCI kupiła 676 akcji Gremi Media po 147 zł za sztukę, wydając na nie 99,4 tys. zł. Kupno tych walorów nie jest związane z realizacją programu opcji na akcje.

Po tej transakcji do KCI należy 1,38 mln akcji Gremi Media stanowiących 80,88 proc. kapitału spółki. W piątek kurs akcji wynosił 148 zł, co daje kapitalizację firmy w wysokości 252,78 mln zł.

KCI przegrała proces dot. dywidendy Gremi Media z 2014 roku

W minionym tygodniu KCI poinformowała też o otrzymaniu wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie wraz z uzasadnieniem z 11 maja br. Orzeczenie dotyczy pozwu, w którym mniejszościowi akcjonariusze zakwestionowali uchwałę walnego zgromadzenia Gremi Media o niewypłacaniu przez spółkę dywidendy z zysku w 2014 roku.

KCI zaznaczyła, że nie będzie składał skargi kasacyjnej na to orzeczenie. Jednocześnie podkreśliła, że wyrok nie oznacza automatycznej wypłaty dywidendy, gdyż o przeznaczeniu zysku decyduje walne zgromadzenie akcjonariuszy.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Gremi Media miała 22,95 mln zł przychodów i 85 tys. zł zysku netto. Natomiast sama spółka Gremi Media, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, w I kwartale 2018 roku zanotowała 21,73 mln zł wpływów ze sprzedaży (po spadku o 5,7 proc. w skali roku) i 619 tys. zł zysku netto (wobec 162 tys. zł rok wcześniej).

Firma w listopadzie ub.r. zadebiutowała na rynku giełdowym NewConnect. Jej mniejszościowymi akcjonariuszami są m.in. North Base Media i spółka głównego udziałowca Ruchu. W grudniu ub.r. prezesem Gremi Media został Tomasz Jażdżyński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KCI ustanowiła zastaw na 1,6 proc. Gremi Media i przegrała proces dot. dywidendy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bul
Wycena 250 mln zł? Brawo, ale dlaczego nie miliard albo trzy miliardy? Śmiało! Ta nasza giełda to jednak zabawna bardzo jest.
17 8
odpowiedź
User
Tadek
KCI kupuje akcje Gremi po 147 zł za sztukę? Czyli uważa, że 250 mln zł za całą spółkę to dobra, rzetelna wycena?
Ciekawe jestem, co sądzą o tym akcjonariusze mniejszościowi KCI. No i ciekawe, komu tyle płaci.
13 8
odpowiedź