SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KCI za 2,5 mln zł sprzedało 1 proc. akcji wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”

Spółka KCI sprzedała za 2,51 mln zł pakiet akcji stanowiący 1 proc. kapitału Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Nadal jest większościowym akcjonariuszem spółki, sprzedaż jej walorów zapowiedziała w nowej strategii.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

Według komunikatu giełdowego w miniony czwartek KCI poza warszawską giełdą zbyło 17 080 akcji Gremi Media po 147 zł za sztukę. To dokładnie 1 proc. kapitału spółki, a wartość transakcji wyniosła 2,51 mln zł.

W komunikacie nie podano, kto kupił te walory, nie poinformowano też jeszcze, jak w efekcie transakcji zmieniła się struktura akcjonariatu Gremi Media. Wiadomo, że udział KCI zmalał o 1 pkt proc. - z 82,14 do 81,14 proc.

Na początku lipca br. KCI sprzedało 34,2 tys. akcji spółki Gremi Media, też po 147 zł za sztukę. Jest to zgodne ze strategią KCI na lata 2019-2030 przyjętą pod koniec czerwca, w której zapowiedziano m.in. zmniejszenie udziału w kapitale Gremi Media do 40-60 proc. oraz inwestycje w park edukacji i rozrywki Alvernia Planet.

Od dwóch lat mniejszościowym akcjonariusze wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” jest amerykański fundusz North Base Media, obecnie ma 6,67 proc. akcji. Pod koniec czerwca do rady nadzorczej firmy z jego ramienia powołano Jima Samplesa, w przeszłości menedżera Scripps Network Interactive i prezesa TVN.

Na giełdzie akcje Gremi Media nawet za 1,5 tys. zł

W minionym półroczu grupa kapitałowa Gremi Media zanotowała wzrost przychodów o 4,5 proc. do 52,49 mln zł oraz zysku netto z 4 do 9,31 mln zł. Firma wydaje „Rzeczpospolitą” i „Parkiet” oraz ma udziały w kilku innych spółkach, m.in. E-Kiosku.

W czerwcu br. sprzedała za 420 tys. zł 82,14 proc. akcji agencji public relations ComPress, którą wiosną br. dokapitalizowało kwotą 900 tys. zł. Agencja zmieniła nazwę na Thunderbolt, a markę ComPress kupił od niej E-Kiosk.

Firma jest notowana na warszawskim rynku giełdowym NewConnect od jesieni 2017 roku. W br. jej cena jej akcji skoczyła nawet do ok. 1,5 tys. zł, a obecnie (ostatnie jak na razie transakcje wykonano 9 września) wynosi 500 zł. Wzrost kursu nastąpił przy niewielkich obrotach - tylko w ciągu kilku sesji handlowano kilkunastoma walorami spółki, w pozostałych właścicieli zmieniało po kilka papierów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KCI za 2,5 mln zł sprzedało 1 proc. akcji wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Pic na wodę, tyle są warte te akcje
odpowiedź
User
rozbawiony
Pic na wodę, tyle są warte te akcje

Jasne :) Za to media Karnowskich mają wartościowe akcje :)
Akcje dotacje za wiadra wazeliny :)
odpowiedź