SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy KGHM dostaną 10 proc. podwyżki i po 2 tys. zł

Zarząd KGHM zawarł porozumienie z centralami związkowymi. Załoga otrzyma podwyżkę w wysokości 10 proc. od stycznia 2022 roku. Pracownicy Polskiej Miedzi dostaną dodatkowo jednorazową gratyfikację w wysokości 2.000 zł - podał KGHM w komunikacie prasowym.

Article

"Negocjacje płacowe potwierdzają podejście zarządu KGHM – od kilku lat podwyżki są znaczące, a wypracowanym zyskiem dzielimy się z pracownikami. Stale prowadzony dialog i rzetelne podejście do postulatów strony społecznej zaowocowały szybkim porozumieniem. Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10 proc., już od wypłaty za styczeń" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Marcin Chludziński, prezes KGHM.

KGHM Polska Miedź zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. Średnie wynagrodzenie za zeszły rok to ponad 13.500 zł.

Głównym akcjonariuszem KGHM jest Skarb Państwa, ma walory stanowiące 31,8 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Rząd chce obniżyć podatek miedziowy

Sejm pracuje nad obniżką podatku miedziowego. Rząd zaproponował czasowo, w okresie od 1 stycznia do 30 listopada 2022 r., obniżkę podatku od kopalin o ok. 30 proc. Koszt dla budżetu miałby wynieść ok. 726 mln zł.

Za projektem dot. obniżenia podatku miedziowego opowiedziała się komisja sejmowa. W uzasadnieniu projektu podano, że obowiązujący wymiar podatku, przy aktualnych cenach miedzi na rynkach światowych ogranicza możliwości rozwojowe podatników i zdolność do konkurowania na globalnym rynku metali.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy KGHM dostaną 10 proc. podwyżki i po 2 tys. zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Corozon
Negocjacje płacowe na wirtualnej padace. Co KGHM ma wspólnego z mediami? Kolejny mądry do przesady artykuł :D
odpowiedź
User
Zyta
A czy firma dzieliła się z pracownikami stratami ? Bo jakoś nie przypominam sobie żeby górnicy mieli gorzej jak przez szereg lat firma była na grubym minusie . Wszyscy za te wieczne fanaberie górników płacimy !
odpowiedź