SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kibice: piłka nożna najbardziej przeinwestowana, więcej na siatkówkę i lekkoatletykę

Polscy kibice są wyraźnie podzieleni w kwestii finansowania dyscyplin sportowych przez fundusze pochodzące z budżetu państwa - wynika z badania Pentagon Research.

Kibice: piłka nożna najbardziej przeinwestowana, więcej na siatkówkę i lekkoatletykę

Respondenci zostali zapytani o opinię w sprawie sposobu dotowania dziesięciu sportowych dyscyplin. Największa grupa (40,8 proc.) uważa, że finansowanie państwowe powinno zostać zmniejszone w piłce nożnej.

Przewaga procentowa futbolu nad innymi dyscyplinami w tej kwestii jest bardzo wysoka - drugi żużel zdobył o 29 pkt. proc. mniej wskazań (11 proc. zwolenników zmniejszenia inwestycji). Sport żużlowy jest również uznawany za ten, w którym poziom finansowania jest obecnie najbardziej racjonalny (49,6 proc. osób tak oceniło).

Natomiast dyscypliny, w których zwolennicy zwiększenia wsparcia finansowego przez budżet państwa stanowią więcej niż połowę respondentów, to siatkówka (55,6 proc.) oraz lekkoatletyka (51,5 proc.). Tylko 2,7 proc. badanych uważa siatkówkę za dyscyplinę, w którą inwestuje się zbyt wiele funduszy państwowych.

Badanie zostało zrealizowane przez Pentagon Research w dniach 4-7 października 2013 r. na próbie 495 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online. Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku oraz płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-49 lat. Ranking został opracowany metodą ilościową.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kibice: piłka nożna najbardziej przeinwestowana, więcej na siatkówkę i lekkoatletykę

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
saisu
acha czyli mamy inwetować w siatkówke bo nam idzie dobrze a zabrać kase piłkarzom bo im idzie gorzej. zły tok myślenia...
9 15
odpowiedź
User
v
Piłkarzom idzie gorzej od kilku lat
10 8
odpowiedź
User
PLFA
a gdzie futbol amerykański ?
16 9
odpowiedź
User
kry
To na tenis ziemny są w ogóle jakieś dofinansowania? Wydaje mi się, że bez przepastnego portfela to można sobie piłką tenisową o ścianę rzucać co najwyżej -_- już pomijając brak innych sportów gdzie snowboardziści muszą zbierać sami pieniądze na wyjazd na mistrzostwa świata czy IO ... DNO!
9 8
odpowiedź
User
asdf
"saisu" napisał(a): acha czyli mamy inwetować w siatkówke bo nam idzie dobrze a zabrać kase piłkarzom bo im idzie gorzej. zły tok myślenia...


to właśnie bardzo dobry tok myślenia ;)
10 8
odpowiedź