SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kibice pozytywnie oceniają reformę T-Mobile Ekstraklasy

Kibice piłkarscy dobrze oceniają wprowadzoną w poprzednim sezonie reformę rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy - wynika z badania Futbol Barometr, przeprowadzonego przez Pentagon Research.

Article

W sezonie 2013/2014 wprowadzono nowy system rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy, w ramach którego drużyny podzielone zostały na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Drużyny rozgrywały między sobą mecze wyłącznie w obrębie tych grup.

W badaniu Futbol Barometr kibiców zapytano, czy uważają, że reforma rozgrywek przyczyniła się do uatrakcyjnienia Ekstraklasy. Trzech na pięciu badanych stwierdziła, że dzięki wprowadzonym zmianom Ekstraklasa stała się bardziej interesująca. Wśród nich znajduje się liczna grupa zdecydowanych zwolenników (22,9 proc.). Jedna czwarta respondentów nie ustosunkowała się do reformy ani pozytywnie, ani negatywnie. Nowy system rozgrywek negatywnie oceniło zaś 9,5 proc. badanych kibiców.Nieco mniejsza część kibiców Ekstraklasy twierdzi, że reforma okazała się korzystna dla ich ulubionych klubów - 44,5 proc. zgadza się z tym stwierdzeniem.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 30 maja - 9 czerwca 2014 roku na próbie 1 511 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online. Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku i płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-59 lat.

Dołącz do dyskusji: Kibice pozytywnie oceniają reformę T-Mobile Ekstraklasy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl