SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dzieci zaczynają korzystać z telefonu komórkowego zwykle w wieku 7-8 lat

Dzieci zwykle zaczynają korzystać z telefonu komórkowego w wieku 7-8 lat (46,8 proc.). Niemal każde dziecko w wieku od 7 do 14 lat ma smartfon (97,7 proc.) - wynika z opublikowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej badania konsumenckiego przeprowadzonego wśród dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli.

fot. pixabay.comArticle

Jak informuje UKE, przede wszystkim to rodzice decydowali o wyborze oferty komórkowej (79,1 proc.).

Dzieci samodzielnie instalują sobie aplikacje na telefon

Blisko 57,8 proc. rodziców wskazało, że dzieci samodzielnie instalują sobie aplikacje na telefon. Podobny odsetek dzieci wskazał, że instaluje sobie aplikacje (57,4 proc.). Około 41 proc. rodziców przyznaje, że ich dzieci wiedzą, jak zrobić zakupy przez aplikacje mobilne.

Z badania wynika też, że najczęściej dzieci zaczynają korzystać z internetu w wieku 7-8 lat (36,2 proc.), nieco rzadziej jest to 5-6 lat (27,6 proc.). Zdecydowana większość dzieci (88,8 proc.) korzysta z internetu poza edukacją online.

Z kolei 62,3 proc. badanych rodziców deklaruje, że stosuje kontrolę rodzicielską w kontekście korzystania przez ich dziecko z internetu.

Rodzice do najczęstszych zagrożeń i niebezpiecznych zachowań, które mogą wynikać z korzystania z internetu przez dziecko, zaliczają: uzależnienie, kontakt z nieznajomymi i kontakt z nieodpowiednimi treściami takimi, jak: pornografia, przemoc, rasizm.

Blisko 91 proc. rodziców słyszało o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

Z badania przeprowadzonego wśród nauczycieli wynika, że korzystają oni podczas zajęć zdalnych raczej z własnego komputera/laptopa (83,4 proc.), a 16,6 proc. badanych pożycza sprzęt od szkoły/gminy.

Zdecydowana większość nauczycieli prowadzi lekcje online w formie wideo rozmów z wykorzystaniem platformy/komunikatora (78,1 proc.), 26,5 proc. badanych prowadzi webinaria dla klasy/grupy, a 22,0 proc. nauczycieli prowadzi indywidualne konsultacje z uczniami.

Z badania wynika też, że 28,2 proc. nauczycieli przyznało, że odpowiada im zdalna forma prowadzenia zajęć z uczniami.

Dołącz do dyskusji: Dzieci zaczynają korzystać z telefonu komórkowego zwykle w wieku 7-8 lat

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bradacz
Jakaś metryczka badania? Kto, kogo, kiedy, jak?
odpowiedź