SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Kałamaga w „Szkle kontaktowym”. Co z Daukszewiczem?

Kabareciarz Mariusz Kałamaga po czwartkowym debiucie dołączy na stałe do grona komentatorów „Szkła kontaktowego”, nadawanego w TVN24. W tej roli nie występuje od ponad dwóch tygodni Krzysztof Daukszewicz.

fot. TVN24Article

Kałamaga pojawił się w „Szkle” w czwartek 1 czerwca w parze z Tomaszem Sianeckim. - Był to eksperyment ze strony pana Mariusza i naszej. Wypadł całkiem dobrze. Myślę, że jest wola kontynuacji tego z obu stron - mówi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sianecki, jeden z głównych prowadzących programu. Podkreśla on, że zespół „Szkła” jest znakomity, ale redakcja przed nikim nie zamyka drzwi.

Mariusz Kałamaga to artysta kabaretowy, były członek i lider kabaretu Łowcy.B. W przeszłości prowadził m.in. programy „Stand up. Zabij mnie śmiechem” i „Śpiewajmy razem. All Together Now” w Polsacie oraz „Fort Boyard” w Viaplay.

Od połowy maja br. w roli komentatora „Szkła kontaktowego” nie występuje Krzysztof Daukszewicz, który wcześniej w programie pojawiał się nawet co kilka dni. Nie zapadła jednak decyzji kierownictwa stacji o zakończeniu współpracy z nim.

- Daliśmy sobie czas na odpoczynek - mówi nam Sianecki - Decyzja o udziale Mariusza Kałamagi zapadła w kwietniu - dodaje.

Krzysztof Daukszewicz zniknął ze "Szkła kontaktowego"

Krzysztof Daukszewicz zniknął z programu po tym jak pod koniec wydania „Szkła kontaktowego” w poniedziałek 15 maja br. spytał „jakiej płci on dzisiaj jest?”, zwracając się do dziennikarza stacji Piotra Jaconia, ojca transpłciowego dziecka, który zapowiadał program „Dzień po dniu”.

Zarówno sam Daukszewicz, Tomasz Sianecki, który prowadził wydanie z Daukszewiczem, jak i stacja TVN24 przeprosili za ten incydent. - Przepraszamy wszystkich naszych widzów, a w szczególności społeczność LGBT+ - podkreśliła redakcja TVN24 w oświadczeniu.

- Nie ma nic gorszego (bo nic bardziej skutecznego) niż transfobia, homofobia, rasizm czy antysemityzm, które są roześmianym językiem pogardy - skomentował Piotr Jacoń.

Wśród prowadzących i komentatorów "Szkła kontaktowego" są jeszcze: Wojciech Zimiński, Katarzyna Kasia, Katarzyna Kwiatkowska, Artur Andrus, Michał Kempa, Wojciech Fiedorczuk, Robert Górski, Marek Przybylik, Szymon Jachimek, Tomasz Jachimek, Grzegorz Markowski, Henryk Sawka i Jerzy Iwaszkiewicz

Z danych Nielsena wynika, że w okresie od 1 stycznia do 22 maja 2023 br. „Szkło kontaktowe” oglądało w TVN24 średnio 577 tys. widzów, a jego udział uplasował się na poziomie 5,80 proc. Program oglądać można codziennie o 22.00.