SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kierownictwo „Przekroju” odchodzi z pracy

Jacek Kowalczyk, redaktor naczelny tygodnika „Przekrój” i jego zastępca Bartek Chaciński rezygnują z pracy. Wydawca nie podjął jeszcze decyzji kto ich zastąpi.

Kierownictwo „Przekroju” odchodzi z pracy

– Co do powodów – to nie da się ich wyłożyć w postaci prostego zdania. To decyzja o wymiarze zbyt poważnym, zważywszy, że w „Przekroju” spędziłem 1/3 mojego zawodowego życia – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kowalczyk. O powodach swojego odejścia z tygodnika nie chce mówić również Bartek Chaciński. Obaj panowie pozostaną jednak w wydawnictwie dopóki nie zostanie powołany nowy szef redakcji (Chaciński nie dłużej niż do 31 marca 2010 roku).

Dotychczasowi szefowie „Przekroju” przyznają również, że nie mają jeszcze konkretnych planów co do swojej przyszłości zawodowej.
Przedstawiciele wydawnictwa nie chcą komentować decyzji kierownictwa redakcji tygodnika.

Przypomnijmy, że w sierpniu br. tygodnik „Przekrój” od wydawnictwa Edipresse Polska kupił znany producent filmowy Grzegorz Hajdarowicz, który założył Wydawnictwo Przekrój, a niedługo później swoje portfolio wydawnicze wzbogacił o miesięcznik „Sukces”. Nowy wydawca zapowiadał, że z tygodnik stanie się tytułem o charakterze społeczno-kulturalno-cywilizacyjnej. Hajdarowicz zapowiadał także wzrost sprzedaży gazety do poziomu 120-160 tys. egzemplarzy. Sprzedaż „Przekroju” we wrześniu 46 911 egz., a w analogicznym okresie roku minionego 65 191 (dane ZDKP).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kierownictwo „Przekroju” odchodzi z pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl