SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kilka osób rozstało się z TVP Info razem ze zwolnionymi wydawczyniami. „Chcecie odejść? To jest ten czas”

We wtorek kierownictwo TAI i TVP Info poinformowało zespół o zwolnieniu Izabeli Leśkiewicz, Magdaleny Siemiątkowskiej i Małgorzaty Serafin, które w weekend nie zgodziły się na narzucony plan transmisji i emisję niektórych materiałów z „Wiadomości”. Kilku pracowników kanału zrezygnowało z pracy - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Szef TAI Mariusz Pilis poinformował na sobotnim kolegium, że zamiast transmisji z demonstracji Komitetu Obrony Demokracji (której organizatorem formalnie była Nowoczesna) TVP Info pokaże transmisję konferencji Episkopatu Polski na temat Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wydawczynie Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska nie zgodziły się na to, uznając za sprzeczne z zasadami dziennikarstwa, i opuściły redakcję (poznaj szczegóły).

Dzisiaj po godz. 9.00 odbyło się krótkie spotkanie kierownictwa kanału TVP Info i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej z redakcją. Szef TAI Mariusz Pilis uznał, że kończy współpracę z Leśkiewicz i Siemiątkowską. Jako powód podano odmowę wykonania powierzonych zadań programowych, odmowę zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzucenie miejsca pracy.

W trybie natychmiastowym umowę rozwiązano również z Małgorzatą Serafin, która w niedzielę odmówiła wyemitowania na antenie TVP Info dwóch materiałów reporterskich. Według naszych ustaleń chodzi m.in. o materiał Ewy Bugały z sobotniego wydania "Wiadomości" pokazujący, że manifestacje KOD-u przebiegają bez przeszkód, za to w ostatnich latach policja i służby porządkowe stosowały przemoc wobec protestujących górników, uczestników Marszu Niepodległości i działaczy Solidarnych 2010.

Na porannym spotkaniu poinformowano zespół o zwolnieniu trzech dziennikarek. - Usłyszeliśmy, że jeżeli ktoś chce odejść razem z nimi, to to jest ten czas, bo potem sprzeciwu już nie będzie - relacjonuje nam uczestnik spotkania.

Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, kilku pracowników redakcji TVP Info zdecydowało się we wtorek rano zakończyć pracę w Telewizji Polskiej. Według naszych informacji odchodzą dziennikarze Agata Całkowska i Łukasz Kowalski, natomiast prowadząca serwisy i programy informacyjne Małgorzata Steckiewicz została zawieszona za skrytykowanie decyzji kierownictwa. Kowalski o swojej rezygnacji poinformował na Twitterze.


To kolejne roszady w zespole TVP Info w ostatnich dniach. W piątek zwolniono prezentera serwisów i pasma porannego Igora Sokołowskiego, natomiast kierownikiem redakcji publicystyki został Dawid Wildstein. Wcześniej z pracy w stacji zrezygnowała m.in. Diana Rudnik, która od kwietnia będzie prowadzić „Fakty po południu” w TVN24.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. udział TVP Info w rynku telewizyjnym wyniósł 3,34 proc.

Dołącz do dyskusji: Kilka osób rozstało się z TVP Info razem ze zwolnionymi wydawczyniami. „Chcecie odejść? To jest ten czas”

58 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mux
a czas na zwalnianie tych, którzy dzisiaj zwalniają przyjdzie szybciej, niż im się zdaje.
odpowiedź
User
WIDZ
TVP NIE JEST TUBĄ REKLAMOWĄ DEFILAD PARTII PO i N
odpowiedź
User
newsroom
a może zwolnić wszystkich dziennikarzy, zostawić jedną kamerę, ustawić mównicę i wdrożyć kilkugodzinne rotacyjne prelekcje i odczyty? Coś jak na Kubie. Będzie tanio i bezproblemowo. Prelegenci będą się sami obsługiwać. A ostatni zgasi światło.
odpowiedź