SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV podwoiło zysk, w górę wyniki FilmBoxu, Stopklatki i z licencji

Według wstępnych danych w pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Kino Polska TV osiągnęła wzrost przychodów z umów z klientami o 16 proc. do 66,45 mln zł oraz zysku netto z 6,36 do 12,71 mln zł.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i StopklatkiBogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki

Kwartalny zysk operacyjny grupy Kino Polska TV według wstępnych danych poszedł w górę rok do roku z 8,71 do 15,08 mln zł.

- Powyższe rezultaty są przede wszystkim efektem wzrostu wyników finansowych segmentów Kanały filmowe marki FilmBox i kanały tematyczne, Stopklatka oraz Sprzedaż praw licencyjnych - wyliczono w komunikacie giełdowym Kino Polska TV.

Sprawozdanie finansowe za zeszły kwartał firma ma opublikować 20 maja.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. grupa Kino Polska TV osiągnęła rekordowe wyniki finansowe w swojej historii: jej przychody sprzedażowe zwiększyły się o 21,4 proc. do 257,16 mln zł, a zysk netto z 27,24 do 48,64 mln zł.

W połowie marca br. Canal+ poprzez luksemburską spółkę zależną przejął 70 proc. udziałów firmy Digital SPI International, mającej 65,15 proc. kapitału zakładowego Kino Polska TV. Transakcja została sfinalizowana po wyrażeniu zgody przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W drugiej połowie kwietnia Canal+ wezwał do sprzedaży 168,8 tys. akcji stanowiących 0,85 proc. kapitału zakładowego Kino Polska TV. Początkowo zaoferował 5,03 zł za akcję, na początku maja podniósł cenę do 15,05 zł, wyjaśniając, że wynika to "z korekty wyliczenia średniej arytmetycznej średnich dziennych cen akcji spółki ważonych wolumenem obrotu na warszawskiej giełdzie w ostatnich sześciu miesiącach".

 

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV podwoiło zysk, w górę wyniki FilmBoxu, Stopklatki i z licencji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl