SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Klaudiusz Pobudzin odchodzi z TVP, Jarosław Olechowski nadal na czele „Wiadomości”. Kurski: osoba z wewnątrz TVP

Z funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (odpowiadającej za treści informacyjne i publicystyczne w Telewizji Polskiej) zrezygnował Klaudiusz Pobudzin, który odchodzi z TVP. Obowiązki dyrektora TAI przejął Jarosław Olechowski, poprzednio szef „Wiadomości”. - Zmiany są rzeczą naturalną. Olechowski to osoba z wewnątrz TVP - tak zmianę komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

W środę z funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (odpowiadającej za treści informacyjne i publicystyczne w Telewizji Polskiej) zrezygnował Klaudiusz Pobudzin. Obowiązki dyrektora TAI przejął po nim Jarosław Olechowski, który jednocześnie jest też szefem „Wiadomości”.

Jak się dowiedzieliśmy, Olechowski przez najbliższy czas nadal będzie zarządzał redakcją tego programu - pozostaje szefem „Wiadomości”, jest teraz pełniącym obowiązki szefa TAI. Z kolei Klaudiusz Pobudzin odchodzi z Telewizji Polskiej.

Zdaniem prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego postawienie na Jarosława Olechowskiego to dobra zmiana, o którą jest spokojny. - Zmiany są rzeczą naturalna w każdej dużej firmie, zwłaszcza poddanej tak dużej presji jak TVP. O tę zmianę jestem spokojny, Jarosław Olechowski to osoba z wewnątrz TVP. Oczekuję od nowego szefa TAI jeszcze większej profesjonalizacji telewizji - podkreśla Kurski.

Jarosław Olechowski będzie czwartym szefem TAI w ciągu nieco ponad dwóch lat. Od stycznia do sierpnia 2016 roku tę funkcję pełnił Mariusz Pilis, potem do maja ub.r. Piotr Lichota, którego zastąpił Klaudiusz Pobudzin.

Prezes TVP przekonuje też, że zmiana na stanowisku szefa TAI wpisuje się w logiczny ciąg zmian w TVP. - Proszę zwrócić uwagę, że początek roku jest niezwykle dobry dla TVP: sukces Sylwestra, skoków, „The Voice Kids”, „Korony królów”, wreszcie teleturnieju „Jeden z dziesięciu” w TVP1 - zaznacza Kurski.

Telewizyjna Agencja Informacyjna odpowiada za wszystkie treści informacyjne i publicystyczne w ogólnopolskich kanałach Telewizji Polskiej - przede wszystkim za TVP Info oraz „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress”.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w całym ub.r. TVP Info miało 3,83 proc. udziału w rynku oglądalności, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Z kolei przeciętna oglądalność „Wiadomości” w TVP1 wynosiła 2,37 mln widzów, „Teleexpressu” w TVP1 - 2,39 mln, a „Panoramy” w TVP2 - 1,22 mln.

Dołącz do dyskusji: Klaudiusz Pobudzin odchodzi z TVP, Jarosław Olechowski nadal na czele „Wiadomości”. Kurski: osoba z wewnątrz TVP

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nicko
Czyżby szczury zaczęły uciekać z tonącego okrętu? Bez urazy oczywiście.
odpowiedź
User
ton nadaje
Się obraził chłopak na TVP po dymisji Macierewicza. Proste jak prezes Kurski.
odpowiedź
User
Neo
Nie doszukujmy się żadnych poważnych powodów. On jest jeden. Idzie do pracy, która da mu o wiele większe pieniądze!
odpowiedź