SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kluczowi wydawcy „Nowej Trybuny Opolskiej” odchodzą z redakcji po 22 latach

Magdalena Żołądź i Tomasz Wróblewski, kluczowi wydawcy „Nowej Trybuny Opolskiej” (Polska Press), żegnają się z tytułem po 22 latach pracy.

„NTO” jest wydawana przez spółkę Pro Media, w której 53 proc. udziałów ma Polska PressArticle

O odejściu dziennikarzy napisał na Facebooku były redaktor naczelny „NTO” Krzysztof Zyzik. „Tworzyli świetnie uzupełniający się duet szefów online. Są współtwórcami sukcesu największego w regionie portalu informacyjnego nto.pl. To z nimi współpracowałem w nto najbliżej. Jedni z najlepszych wydawców online i ekspertów od SEO w całej grupie prasowej. Życzliwi i pomocni koledzy, bezkompromisowi w kwestii niezależności dziennikarskiej. Bronili jej dzielnie w ostatnich miesiącach. Ale uznali, że czas odejść... Magda, Tomek, wszystko, co najważniejsze już sobie powiedzieliśmy. Ogromny szacunek i podziękowanie, zwłaszcza za ostatni, trudny czas. Robiliście swoje i odchodzicie z tarczą” - zaznaczył Zyzik.

Małgorzata Żołądź była szefową newsroomu „NTO”, wydawczynią i menadżerką. Pracę w tytule rozpoczęła w 1999 roku. Tomasz Wróblewski w „NTO” pracował również od 1999 roku, na początku jako dziennikarz, później był wydawcą online i kierownikiem działu online. W przeszłości pracował w Radiu Park.

„NTO” jest wydawana przez spółkę Pro Media, w której 53 proc. udziałów ma Polska Press (47 proc. należy zaś do Przedsiębiorstwa Związkowego Solpress).

Z innego tytułu Polska Press, „Dziennika Zachodniego”, z końcem września odszedł redaktor, dziennikarz i fotoreporter Łukasz Klimaniec. Z tytułem związany był od 21 lat.

Na początku października Artur Matyszczyk zastąpił Alicję Giedroyć-Skibę na stanowisku redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej”. Stało się to cztery miesiące po objęciu przez Giedroyć-Skibę funkcji i dwa tygodnie po tym, jak skrytykowała wizję rozwoju prasy drukowanej przedstawioną przez członkinię zarządu Polska Press Dorotę Kanię.

W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych („Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”), a także prawie 150 tygodników lokalnych (m.in. „Nasza Historia”, „Moto Salon”, „Moto Salon Classic”, „Strefa Biznesu”, „Strefa Agro”) oraz bezpłatna gazeta „Naszemiasto.pl”. Firma wydaje też ok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

W drugim kwartale br. Polska Press zapewniło grupie PKN Orlen 98 mln zł przychodów i 5 mln zł straty netto. Państwowy koncern aktywa wydawnictwa wycenił na 200 mln zł netto.

Dołącz do dyskusji: Kluczowi wydawcy „Nowej Trybuny Opolskiej” odchodzą z redakcji po 22 latach

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Joachim
To już wiem, kto wytwarzał te wszystkie bezwartościowe teksty TRANSMISJA LIVE NA ŻYWO, przez które strona NTO była czasem tak
odpowiedź
User
Berni
Wiele osób odetchnie z ulgą
odpowiedź
User
Berni
Wiele osób odetchnie z ulgą
odpowiedź