SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koleje Mazowieckie w spotach piętnują niekulturalne zachowania pasażerów (wideo)

Koleje Mazowieckie rozpoczęły kampanię społeczną pod hasłem „Koleją podróżujemy wspólnie”. Przewoźnik chce zwrócić uwagę, że pociągiem nie podróżujemy sami, a nasze zachowanie wpływa na komfort podroży innych osób.

Article

- Inicjatorem kampanii są nasi podróżni, bo to oni w badaniu ankietowym powiedzieli nam, jakie zachowania współpasażerów przeszkadzają im w trakcie przejazdów i wskazali na potrzebę promocji kulturalnego podróżowania. Postanowiliśmy zwrócić uwagę na problem i spróbować wpłynąć na zmianę postawy osób zachowujących się niewłaściwie, w sposób który przeszkadza współpasażerom. Opracowaliśmy osiem spotów, które przypominają o podstawowych zasadach obowiązujących na pokładach pociągów - mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich. 

Kampania „Koleją podróżujemy wspólnie” jest realizowana poprzez cykliczną emisję ośmiu spotów animowanych odnoszących się do niekulturalnych zachowań podczas podróży pociągiem, na które wskazali ankietowani: dewastowanie pociągów, palenie papierosów w podróży, spożywanie alkoholu, pozostawianie śmieci, prowadzenie głośnych rozmów, kładzenie nóg na siedzeniach, zastawianie drzwi, nieustępowanie miejsc osobom uprzywilejowanym.

Spoty emitowane są na monitorach w pociągach Kolei Mazowieckich, na Facebooku oraz kanale YouTube. Kampania ma zwrócić uwagę na problem niewłaściwego zachowania w pociągach, zmianę postawy pasażerów zachowujących się niewłaściwie, promocję zasad kulturalnego podróżowania oraz zwiększenie empatii społecznej w stosunku do współpasażerów.

Koleje Mazowieckie nie odpowiedziały nam, które agencje reklamowe odpowiadają za rozpoczętą właśnie kampanię.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koleje Mazowieckie w spotach piętnują niekulturalne zachowania pasażerów (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl