SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna odsłona akcji #TVN Pomagajmy sobie, posiłki dla gastronomii

W grudniu 2020 roku TVN Grupa Discovery wydała 65 tys. posiłków dla najuboższych, zamówionych u restauratorów w ramach akcji „TVN Pomagajmy sobie” o łącznej wartości 1,3 mln zł. W związku z trwającym lockdownem, również w styczniu nadawca kontynuuje akcję, by pomóc potrzebującym i jednocześnie wesprzeć właścicieli lokali.

Article

W okresie od 14 do 24 grudnia restauracje biorące udział w pierwszej odsłonie akcji dostarczyły potrzebującym 65 tys. posiłków w całej Polsce. Przygotowało je na wynos 100 restauracji, każdy lokal otrzymał zamówienie na kwotę 13 tys. złotych brutto. Dostawy dań obiadowych trafiły do organizacji, zajmujących się dożywianiem najuboższych. OPP zostały wskazane przez 27 lokalnych Banków Żywności działających w poszczególnych regionach.

Zamówienia posiłków finansowane były ze środków zebranych przez TVN Grupa Discovery z charytatywnego bloku reklamowego wyemitowanego 12 grudnia, wpływów pozyskanych od sponsorów Biura Reklamy TVN Media, funduszy zebranych przez Fundację TVN „Nie jesteś sam" oraz ze sprzedaży pakietu „Start VOD” na stronie pomagam.player.pl między 1 a 12 grudnia. Na zakup obiadów dla osób najuboższych przeznaczono w grudniu łącznie 1,3 mln złotych.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym widzom i klientom Biura Reklamy TVN Media za to, że tak licznie włączyli się do akcji #TVNpomagajmysobie. Zależało nam na tym, by najbardziej potrzebujących nie zostawiać samym sobie, zwłaszcza w okresie świąt. Dzięki Waszej empatii i solidarności przekazaliśmy im 65 tys. ciepłych posiłków. Ale zapotrzebowanie na pomoc - podobnie jak zapał darczyńców - nie maleją. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować akcję w styczniu. Chcemy pomóc jeszcze większej liczbie restauracji, a tym samym przeznaczyć znacznie więcej posiłków dla najbardziej potrzebujących. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, by dołączyli do nas i wsparli ten szczytny cel – komentuje Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej TVN Grupa Discovery.

Akcja #TVNpomagajmysobie będzie kontynuowana w styczniu

Do 14 stycznia TVN Grupa Discovery ma kontaktować się z kolejnymi wybranymi restauracjami. Ich menu ma zostać przekazane do Banków Żywności z tych samych województw, a następnie Banki Żywności lub organizacje charytatywne z danego regionu wybiorą konkretne restauracje, w których zamówią posiłki za kwotę otrzymaną od TVN Grupa Discovery.

Dostawy posiłków będą realizowane przez 13 dni - od 18 do 30 stycznia 2021 roku. Akcję można wspierać wpłatami do 17 stycznia 2021 roku.

Jak dołączyć do akcji?

Aby wesprzeć akcję, pieniądze można przekazać poprzez zbiórkę Fundacji TVN w serwisie Facebook.com (pod adresem: https://www.facebook.com/donate/404052924124224/ ).

Przelewem BLIK na numer telefonu 509 55 99 66 – przelewu można dokonać w aplikacji banku, z którego korzysta się na co dzień, wpłacając na konto Fundacji TVN „Nie jesteś sam": 37 1140 1010 0000 2581 1800 1076 (MBank); wpłacając online PayU za pośrednictwem strony Fundacji TVN „Nie jesteś sam": fundacja.tvn.pl/wplac-online/ ; wysyłając SMS o treści: „Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT).

Partnerami merytorycznymi akcji są Federacja Polskich Banków Żywności oraz Bank Żywności SOS w Warszawie.

Akcję wspierają i udział w niej biorą: Bank Żywności SOS w Warszawie, Bank Żywności Leszno, Bank Żywności w Lublinie, Bank Żywności we Wrocławiu, Bank Żywności w Trójmieście, Bank Żywności Suwałki – Białystok, Bank Żywności w Tczewie, Bank Żywności w Chojnicach, Bank Żywności w Grudziądzu, Bank Żywności w Siedlcach, Bank Żywności w Ciechanowie, Bank Żywności w Olsztynie, Wielkopolski Bank Żywności, Bank Żywności w Gorzowie Wielkopolskim, Bank Żywności w Łodzi, Podkarpacki Bank Żywności, Bank Żywności w Koninie, Bank Żywności w Krakowie, Świętokrzyski Bank Żywności, Bank Żywności w Tarnobrzegu, Bank Żywności w Kielcach, Śląski Bank Żywności, Bank Żywności w Nowych Bielicach, Bank Żywności w Elblągu, Bank Żywności w Opolu, Bank Żywności w Słupsku, Bank Żywności w Pile.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejna odsłona akcji #TVN Pomagajmy sobie, posiłki dla gastronomii

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oio
hasło TVN pomagamy sobie bardzo aktualne hahahaha
odpowiedź
User
Oho
A zwolnienia znowu będą w tym miesiącu?
Może dla tych zwolnionych dodatkowa akcja charytatywna?
odpowiedź
User
Cosi
Koordynatorem akcji jest Krystyna
odpowiedź