SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne banki wypowiadają umowy kredytowe spółkom z grupy PBG

Bank Pekao wymówił umowę kredytową PBG, poinformowała spółka w komunikacie. Równocześnie jej spółka zależna Hydrobudowa Polska poinformowała o wymówieniu umowy całej grupie przez Raiffeisen Bank Polska. To kolejne banki, które wypowiedziały takie umowy spółkom z grupy PBG w ostatnich dniach.

"Zarząd PBG  niniejszym informuje, że otrzymał w dniu 13 czerwca 2012 roku od Banku Polska Kasa Opieki, wypowiedzenie Umowy Kredytu zawartej w dniu 24 marca 2009 roku. (...) Powyższa umowa została wypowiedziana przez Bank z zachowaniem 7-dniowego terminu wypowiedzenia, z uwagi na zagrożenie upadłością PBG" - czytamy w komunikacie.

"Zarząd Hydrobudowy Polska w upadłości układowej informuje o otrzymaniu w dniu 12 czerwca 2012 r. zawiadomienia od Raiffeisen Bank Polska (pismo z dnia 8 czerwca 2012 r.) o wypowiedzeniu umowy o limit wierzytelności z dnia 28 września 2007 r. z późniejszymi zmianami, zawartej przez ten bank z następującymi spółkami z Grupy PBG: PBG S.A., Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Metorex Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Dromost Sp. z o.o., Hydrobudowa 9 (obecnie Hydrobudowa Polska), Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych S.A., Aprivia., Betpol i Hydrobudowa Polska. Powyższa umowa została wypowiedziana przez bank w związku ze stwierdzeniem przez bank zagrożenia upadłością kredytobiorcy, z zachowaniem 7-dniowego okresu wypowiedzenia od daty doręczenia zawiadomienia" - czytamy w komunikacie Hydrobudowy.

Wcześniej główne spółki grupy budowlanej PBG  - PBG, Hydrobudowa i Aprivia - złożyły wnioski o upadłość układową w celu ochrony pracowników, wierzycieli i akcjonariuszy. Przewidziana jest redukcja zadłużenia nawet o 31% w przypadku PBG i nawet o 56% w przypadku Hydrobudowy, wynika z przekazanych przez grupę informacji. Możliwa jest konwersja części długu na akcje po cenie 40 zł w przypadku PBG i 1 zł w przypadku Hydrobudowy.

PBG miało 60,50 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 24,08 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna na poziomie grupy wyniosła 41,50 mln zł wobec 45,71 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 715,84 mln zł wobec 477,63 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejne banki wypowiadają umowy kredytowe spółkom z grupy PBG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl