SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejne nowe dane w bazie Acxiom Polska

Do bazy danych Acxiom Polska zaimportowano 64 000 najnowszych rekordów o polskich konsumentach pochodzące z wysłanego pod koniec lutego b.r. Ogólnopolskiego Kwestionariusza Produktów i Usług.

Wysyłka papierowej ankiety Acxiom Polska stała się już tradycją, kontynuowaną od 1998 roku. Obecnie firma przeprowadza taką akcję dwa razy w roku kierując swoje kwestionariusze, już nie do wszystkich, ale do wyselekcjonowanych gospodarstw domowych w całym kraju. W ostatniej emisji programu zbierania danych o konsumentach zrealizowanego na przełomie lutego i marca b.r. wzięło udział ponad 64 tys. gospodarstw domowych.

 „Przygotowując plan emisji ankiety, mieliśmy na celu pozyskanie informacji o konsumentach cechujących się w miarę dobrym statusem ekonomicznym oraz pozytywnym nastawieniem do komunikacji bezpośredniej – mówi Mariusz Pawłowski, Dyrektor Działu Analiz w Acxiom Polska, odpowiedzialny za kwestie rozwoju bazy danych firmy. – Zebrane dane, zarówno ze względu na swoją aktualność, ciekawy profil respondentów, jak i nowe, pogłębione informacje na temat zachowań zakupowych czy  wybieranych marek, stanowić będą atrakcyjne grupy docelowe dla naszych klientów oraz cenny materiał do analiz.”
 
Wśród nowych zagadnień, o jakie zapytano konsumentów w ostatnim kwestionariuszu, znalazły się kwestie dotyczące min. ubezpieczeń zdrowotnych (pokrywających koszty korzystania z prywatnej opieki medycznej),  dostawców energii elektrycznej czy też pogłebionych informacji o czynnikach decydujących o wyborze dostawców produktów i usług finansowych.

Ankieta zawierała również pytania zadane specjalnie na życzenie klientów Acxiom, którzy tą drogą postanowili zebrać informacje z rynku oraz zbudować własną bazę potencjalnych nabywców – na tego typu działania zdecydowały się min.  firmy z branży finansowej oraz motoryzacyjnej.

Acxiom Polska pozyskuje łącznie 300–500 tysięcy nowych danych rocznie wykorzystując do tego celu kwestionariusz papierowy, wywiady telefoniczne, wywiady osobiste oraz współpracę z partnerami (Nokia, Electrolux, Piękne Narodziny).  Acxiom jest jedynym na naszym rynku dostawcą informacji typu lifestyle o polskich konsumentach, który systematycznie pozyskuje tak duży wolumen danych każdego roku.

W 2006 roku firma zamierza uruchomić także inne, nowe kanały zbierania danych. Kolejna emisja kwestionariusza zaplanowana jest na czerwiec b.r.  - podano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejne nowe dane w bazie Acxiom Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl