SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne zwolnienia w spółce Atmedia? „Brak nowych kanałów”

Broker Atmedia prawdopodobnie znów zmniejszy zatrudnienie w polskim oddziale. W piątek spółka poinformowała pracowników o takiej możliwości - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Firma nie poszerzy w przyszłym roku swojego portfolio telewizyjnego.

Marcin BoroszkoArticle

- W związku z tym, że nie udało na się pozyskać na 2015 roku żadnych dodatkowych kanałów telewizyjnych do obsługi prawdopodobnie będziemy musieli podjąć decyzję o restrukturyzacji - przyznaje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marcin Boroszko, prezes Atmedia Group.

- W piątek zaczęliśmy o tym rozmawiać z całym zespołem - mówi Boroszko, podkreślając, że na razie nikogo nie zwolniono. - Firma działa normalnie - zapewnia. Nie wiadomo, ile osób miałaby objąć rozważana redukcja, ani których części firmy dotyczyłaby. Prezes Atmedia Group informuje, że wszelkie decyzje powinny zostać podjęte w ciągu miesiąca.

Rozważana restrukturyzacja prawdopodobni ma też związek ze zmianą właściciela brokera. Atmedia od 1 września br. nie należą już do koncernu telewizyjnego AMC Networks. Grupa ta kupiła je jesienią ub.r. od Liberty Global jako jedno z aktyw Chellomedia (więcej na ten temat). Serwis Media & Marketing Polska podał kilka tygodni temu, że Atmedia zostały sprzedane grupie inwestorów, a ruch ten to prawdopodobnie element przejściowy do kolejnej transakcji.

 - Trwają rozmowy z nowym inwestorem - mówi Marcin Boroszko, ale nie ujawnia, kto nim jest. - Nie mogę udzielać informacji na ten temat - ucina.

Poprzednie zwolnienia w polskim oddziale Atmediów przeprowadzono na początku 2014 roku. Wtedy zatrudnienie w spółce spadło o połowę -  z ok. 100 do ok. 50 osób (dowiedz się więcej). Był to efekt tego, że klientami brokera od tego roku przestało być wielu znaczących nadawców telewizyjnych jak FOX International Channels Poland, Sony Pictures Networks Poland, Kino Polska TV, Universal Networks International, Grupa ZPR czy Tele 5. Firmy te zdecydowały się na współpracę z TVN Media lub Polsat Media.

Obecnie Atmedia obsługują tylko kilkanaście stacji nadających po polsku. Poza kanałami koncernu Turner Broadcasting System są to mali nadawcy jak TVR, Love, Romance TV czy Sportklub. W portfolio Atmediów jest też kilka telewizji niepolskojęzycznych.

Po utracie znaczących kontraktów na sprzedaż reklam w telewizji broker skupia się na sprzedaży reklam wideo i display w serwisach internetowych, prasie na tablety i telewizorach Smart TV. Obsługuje m.in. takich klientów jak Agora, Marquard Media Polska, Telewizja Polska, Grupa RMF czy Iplex.

Poza Polską Atmedia działają też w Czechach i na Węgrzech. Tam cały czas pozostają znaczącym graczem wśród  brokerów telewizyjnych.

Dołącz do dyskusji: Kolejne zwolnienia w spółce Atmedia? „Brak nowych kanałów”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
x
Iplex jest w upadłości likwidacyjnej.
odpowiedź
User
Ex
I niestety kolejne kanały zmieniają brokera.
odpowiedź
User
elo!
a kogo to obchodzi? i tak Atmedia już dawno przestała być znaczącym partnerem na rynku.
odpowiedź