SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejny dobry kwartał Interia.pl

Interia.pl po raz drugi z rzędu wykazała bardzo dobre kwartalne wyniki finansowe

Interia.pl  po raz drugi z rzędu wykazała bardzo dobre kwartalne wyniki finansowe w raporcie przekazanym Giełdzie Papierów Wartościowych. Podobnie jak w IV kwartale 2002 r. spółka osiągnęła dodatni wskaźnik EBITDA. Wyniósł on plus 105 tys. zł.

W pierwszym kwartale 2003 r. przychody netto ze sprzedaży były o 27,1% wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego i wyniosły 3,6 mln zł. O 43,7% i o 40,9% zmniejszyły się odpowiednio strata operacyjna oraz strata netto portalu.

- Wzrost przychodów Interia.pl  ze sprzedaży przestrzeni reklamowej potwierdza tezę o poprawie koniunktury na internetowym rynku reklamowym - komentuje wyniki pierwszego kwartału Jacek Pasławski, członek Zarządu i Dyrektor Handlowy Interia.pl . - Równie pozytywny trend widać w innych obszarach rozwoju portalu, m.in. płatnych usługach dla użytkowników indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Wskaźnik EBITDA, pokazujący rzeczywistą efektywność gospodarowania spółki bez obciążającej koszty amortyzacji i z pominięciem jej przychodów finansowych, obliczony dla pierwszego kwartału br. jest wyższy od wyniku sprzed roku o ponad 900 tys. zł.

                            I kwartał 2003 r. I kwartał 2002 r.

Przychody netto ze sprzedaży (tys. zł) 3 608  2 839
EBITDA (tys. zł)                                  105 -804
Zysk operacyjny (tys. zł)                  -1 270 -2 255
Zysk netto (tys. zł)                         -1 223 -2 068

Według badania NetTrack (SMG/KRC) korzystanie z portalu INTERIA.PL w ciągu ostatniego miesiąca deklarowało 41,6% Polaków w wieku od 15. do 75. roku życia. Według monitoringu natężenia ruchu w obrębie portalu liczba unikalnych użytkowników portalu w marcu 2003 r. wyniosła 5,3 mln. Oznacza to, iż liczba użytkowników portalu wzrosła o ponad 750 tysięcy od grudnia 2002 r. do marca 2003 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejny dobry kwartał Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl