SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejny sukces Eski

Eska Lublin liderem

Radio Eska Lublin (103,6 MHz) jest najchętniej słuchaną stacją radiową w Lublinie wśród słuchaczy w wieku 15-39 lat - wynika z najnowszych danych Radio Track (kwiecień-czerwiec 2004). Z zasięgiem dziennym na poziomie 42,3 proc. stacja zajmuje tam pierwsze miejsce w rankingu słuchalności. W swojej grupie docelowej Eska Lublin wyprzedza nie tylko stacje lokalne, ale i ogólnopolskie.

Sukcesywnie rośnie także udział w rynku w tej grupie wiekowej lubelskiej Eski. W ostatniej fali badania wynosi on 27,3 proc., podczas gdy w tym samym okresie ubiegłego roku był na poziomie 22,9 proc.

Stały wzrost wyników słuchalności zarówno Eski Lublin, jak i większości rozgłośni należących do sieci Eska pokazuje jak popularnym formatem jest grany właśnie przez nie CHR (Contemporary Hits Radio). Ciągłe dopasowywanie formatu do słuchacza powoduje, że Eski słucha coraz więcej młodych osób.

W grupie wszystkich słuchaczy(15+) w Lublinie Eska zajmuje pozycję lidera wśród stacji lokalnych.

Z zasięgiem dziennym na poziomie 23,9 proc. i  16,4 proc. udziału w rynku Eska Lublin jest najchętniej słuchaną lokalną rozgłośnią. Wyprzedza ją jedynie Radio Zet. 

– Uznaliśmy, że w naszej grupie docelowej strategicznym punktem działań jest przede wszystkim rozrywka oraz formy zabawy  typowe dla miejskiego, aktywnie spędzającego czas słuchacza. Oferując naszym odbiorcom na co dzień muzyczny format CHR, czyli hity na czasie staramy się jeszcze bardziej urozmaicić i uatrakcyjnić program. Służą temu liczne zabawy i konkursy antenowe, a także wszystkie przedsięwzięcia poza antenowe, w których regularnie Eska Lublin uczestniczy. Wyniki słuchalności potwierdzają, że tym wygrywamy z lokalną konkurencją. Obecna pozycja naszej stacji na lubelskim rynku radiowym to efekt solidnej i rzetelnej pracy całego zespołu. Pracy, która dostosowała antenę Eski do oczekiwań i potrzeb słuchaczy.– mówi Krzysztof Chudowolski, dyrektor handlowy Eski Lublin.

W skład Grupy Radiowej Radio Eska wchodzą 22 lokalne rozgłośnie o profilu muzyczno – rozrywkowo -informacyjnym. Ich format muzyczny to CHR (Contemporary Hits Radio). Grupę docelową Eski stanowią mieszkańcy miast powyżej 100tys mieszkańców, wieku 15-39 lat. Radio Eska nadaje w takich miastach jak: Białystok, Bydgoszcz, Bełchatów, Kielce, Kraków, Kalisz, Łódź, Lublin, Leszno, Opole, Olsztyn, Piła, Poznań, Radom, Sosnowiec (Śląsk), Toruń, Trójmiasto, Wrocław, Warszawa, Zielona Góra, Szczecinek, Gorzów Wlkp.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejny sukces Eski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl