SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komputery w Bydgoszczy coraz częściej atakowane przez wirusy

Co dwunasta infekcja komputerowa w Polsce miała w listopadzie miejsce w Bydgoszczy – wynika z badania firmy Kaspersky Lab. Zdecydowanie najczęściej atakowanym miastem pozostaje Warszawa, a najaktywniejszym wirusem – HEUR:Trojan.Win32.Generic.

Komputery w Bydgoszczy coraz częściej atakowane przez wirusy

W listopadzie 37 proc. infekcji komputerowych wykrytych w Polsce przez programy ochronne firmy Kaspersky Lab miało miejsce w Warszawie, co oznacza spadek o 3 proc. w porównaniu z październikiem. Z kolei coraz częściej atakowane przez wirusy są komputery w Bydgoszczy, która w listopadzie przesunęła się na drugie miejsce zestawienia. W dziesięciu najczęściej infekowanych miasta dochodzi do trzech czwartych wszystkich ataków.

Kolejny miesiąc z rzędu najwięcej infekcji w Polsce spowodował wirus o nazwie HEUR:Trojan.Win32.Generic. Dokładnie połowa złośliwych aplikacji w zestawieniu to nowe zagrożenia. Wśród nich jest Trojan.Win32.StartPage.eah, który podmienia ustawioną przez użytkownika stronę startową na własną, a potem podczas każdego uruchamiania przeglądarki uruchamia wyszukiwarkę prowadząca najczęściej do kolejnych zainfekowanych stron.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komputery w Bydgoszczy coraz częściej atakowane przez wirusy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl