SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koncert Jarre'a w Gdańsku

Dzięki TVP Jan Michel Jarre przyjedzie do Gdańska.

8 lipca 2005 w Warszawie przedstawiciele Fundacji Gdańskiej, Instytutu Lecha Wałęsy, Jeana Michela Jarre'a oraz Programu 1 Telewizji Polskiej podpisali wstępne porozumienie dotyczące realizacji koncertu francuskiego artysty w Polsce.

Porozumienie to pozwoli TVP S.A. na uruchomienie niezbędnych procedur związanych z podjęciem decyzji o produkcji i realizacji przedsięwzięcia.

- To najważniejsze wydarzenie uświetniające 25 rocznicę powstania "Solidarności".  W doskonały sposób wkomponowuje się ono w tytuł obchodów "Zaczęło się w Gdańsku" - powiedział Maciej Grzywaczewski, dyrektor Programu 1 TVP.

Urodzony w Lyonie Francuz jest jednym z pionierów muzyki elektronicznej. Płyty "Oxygene", "Equinoxe", "Concert In China" stały się klasykami nie tylko muzyki elektronicznej, ale całej muzyki popularnej. Koncerty artysty to wielkie widowiska parateatralne z olbrzymią liczbą świateł i laserów.

- Nie chcę zdradzać niespodzianek i niech pozostanie to w rękach Jeana Michela Jarre'a. Sądzę jednak, że polska publiczność, która tak ceni muzykę artysty, będzie miło zaskoczona. Ze względu na okazję, chcemy stworzyć coś kulturotwórczego, dlatego zaprosimy do współpracy orkiestrę symfoniczną z Gdańska" - powiedziała Fiona Commins, reprezentująca artystę.

Koncert odbędzie się dzień wcześniej niż pierwotnie planowano, bo w piątek 26 sierpnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koncert Jarre'a w Gdańsku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl