SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy prezes TVP zdecydował: nie będzie koncertu na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej

Telewizja Polska nie zorganizuje koncertu z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej, który był planowany na 17 września - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. To decyzja nowego prezesa telewizji publicznej, Mateusza Matyszkowicza.

Mateusz Matyszkowicz (screen: Youtube/WydawnictwoBialyKruk) Mateusz Matyszkowicz (screen: Youtube/WydawnictwoBialyKruk)

Koncert zapowiedział w zeszły piątek poprzedni prezes TVP Jacek Kurski, który tego dnia wizytował miejsce nad Kanałem Elbląskim, w którym miało się odbyć wydarzenie - Na przekopie będzie start przedsięwzięcia, a tu będzie finał - mówił w Pytaniu na śniadaniu” Kurski.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, podczas szykowanego na 17 września koncertu wystąpić mieli m.in. Jan Pietrzak, Ryszard Rynkowski, Ryszard Makowski oraz artyści z gatunku disco polo. Event był dopinany w tym tygodniu, nie został jeszcze umieszczony w oficjalnej ramówce TVP dla prasy.  

Impreza jednak w ogóle się odbędzie. Jej organizację odwołał w środę nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Początkowo chciał, by na koncercie nie było wykonawców disco polo, ale ostatecznie zdecydował, że cały koncert nie ma w ogóle sensu. - Po usunięciu artystów disco polo zostali m.in. Pietrzak i Makowski. Prezes stwierdził, że to są zbyt słabi artyści, by "uciągnąć" koncert, a w takim razie jego organizacja nie ma sensu - słyszymy od naszego informatora. 

Mateusz Matyszkowicz wprowadza zmiany w TVP

Mateusz Matyszkowicz jest prezesem Telewizji Polskiej od poniedziałku, gdy Rada Mediów Narodowych odwołała z tego stanowiska Jacak Kurskiego. Nowy prezes zdecydował już o kilku zmianach personalnych: stanowisko dyrektora TVP3 stracił Paweł Gajewski (zastąpił go szef TAI Jarosław Olechowski), Roman Pedrycz przestał kierować ośrodkiem TVP Technologie (zastąpił go Przemysław Herbut), a nową szefową „Pytania na śniadanie” została Joanna Kurska. Matyszkowicz podjął też decyzję o zmianach w przekazie TVP Info.

Główny cel przekopu Mierzei Wiślanej to stworzenie nowej drogi morskiej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Budowa kanału żeglugowego pozwoli na poruszanie się jednostek o zanurzeniu do 4,5 m, długości do 100 m oraz szerokości do 20 m.  Otwarcie kanału zaplanowano 17 września, czyli w dzień 83. rocznicy zbrojnej napaści przez Związek Radziecki na Polskę.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes TVP zdecydował: nie będzie koncertu na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hmmm
a może jednak jest jeszcze nadzieja dla tvp?

żartowałem :)
0 0
odpowiedź
User
Widz
Dolce i Gabana nie lubią nowego prezesa.
0 0
odpowiedź
User
Josek Mincerbaum
To jest SKANDAL !!
0 0
odpowiedź