SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 15 tysięcy e-maili w obronie TVN7

Od tygodnia kanały TVN Grupy Discovery apelują o wysyłanie e-maili w obronie TVN7. Stacja może zakończyć nadawanie naziemne po 25 lutego. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl do KRRiT wpłynęło ponad 15 tysięcy wiadomości z wyrazami poparcia dla stacji.

Article

Tydzień temu TVN Grupa Discovery rozpoczęła kampanię informacyjną w związku z wygasającą koncesją dla TVN7. Jeśli do 25 lutego br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jej nie przedłuży, to stacja będzie musiała zakończyć emisję naziemną. Emisja satelitarna i w sieciach kablowych będzie możliwa dzięki holenderskiej licencji.

Podczas kolejnych głosowań KRRiT nie podjęła decyzji w sprawie przedłużenia bądź nieprzedłużenia koncesji dla TVN7. Za przedłużeniem koncesji opowiadają się: przewodniczący Witold Kołodziejski, wiceprzewodnicząca Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk. Przeciwko konsekwentnie są: Andrzej Sabatowski i prof. Janusz Kawecki. Następne głosowanie jest planowane na środę.

Liczba skarg ciągle rośnie

TVN Grupa Discovery podaje adres e-mail, gdzie można wysyłać skargi w spocie TVN7, a także w aplikacji HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej. Do piątkowego popołudnia do KRRiT wpłynęło blisko 8 tysięcy skarg. Do wtorkowego popołudnia było ich już dwa razy więcej. - Wpłynęło ponad 15 tysięcy e-maili - informuje portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

W obozie rządzącym nie brakuje głosów, że kluczowym do przekonania członków KRRiT do przedłużenia koncesji dla TVN7 mogą być relacje polsko-amerykańskie w kontekście możliwej wojny między Rosją i Ukrainą. Nieprzedłużanie koncesji dla TVN7 może też pogorszyć stosunki z Unią Europejską. 

- Jarosław Kaczyński ma 12 dni na podjęcie decyzji czy Polska idzie w kierunku kompromisu z UE i USA czy wybiera wariant „biednej suwerenności” bez środków z UE. 25 lutego KRRiTV musi dać lub nie dać koncesji amerykańskiej TVN7. A bez pomocy USA na kompromis z UE nie mamy szans - napisał na Twitterze Józef Orzeł, były poseł i szef prawicowego klubu Ronina.

TVN7 miał 3,60 proc. udziału w rynku telewizyjnym w 2021 roku (dane Nielsen Audience Measurement).

Dołącz do dyskusji: Ponad 15 tysięcy e-maili w obronie TVN7

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Walter,
Milion maili na milionowego obywatela regionu...
23 13
odpowiedź
User
Adrian
Znikomy odzew przy tak ogromnej promocji.
43 11
odpowiedź
User
xxx
15 tysięcy? Nie ma się czym chwalić. Z czego pewnie wszystkie od osób powiązanych z TVN-em, KO i może od paru psychicznych amatorów tej stacji
38 24
odpowiedź