SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konferencja PIKE 2020 "Nowy świat – nowe wyzwania" o przyszłości branży w czasach pandemii

Tegoroczna konferencja Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, która rozpocznie się 30 września odbywa się w formie online. Liderzy branży telekomunikacji i mediów będą rozmawiać o nowych wyzwaniach i przyszłości branży w czasach pandemii.

Article

W programie konferencji znajdą się tematy dotyczące obecnej kondycji oraz przyszłości branży szerokopasmowej na rynku mediów i telekomunikacji w obliczu pandemii oraz wyzwania z którymi branża będzie musiała się zmierzyć. Kolejnym punktem będzie dyskusja operatorów z przedstawicielami rządu oraz regulatorów, którzy spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy operatorzy są nadal potrzebni nadawcom oraz czy możliwy jest konsensus na rynku badań mediów?

Drugi dzień rozpocznie Śniadanie Liderów Telekomunikacji, które skupi się na zagadnieniu internetu wysokiej przepustowości oraz rozwoju sieci 5G. Prezesi Netii, Vectry, UPC, Nexery, Huawei oraz przedstawiciele T-Mobile, P4 i Digital Poland będą dyskutować na temat tego jak konkurować i wspólnie budować infrastrukturę szerokopasmową oraz wprowadzać technologię 5G.

Konferencji będzie towarzyszyć ogłoszenie wyników konkursu programów telewizji lokalnych „To Nas Dotyczy” oraz konkursu kanałów tematycznych i przyznanie nagrody „Tytanowego Oka”.

- Celem tegorocznej konferencji jest debata nad najważniejszymi zagadnieniami sektora mediów i telekomunikacji oraz wyzwaniami, jakie postawiła przed nami pandemia COVID-19. W czasie wystąpień oraz paneli dyskusyjnych, prowadzonych przez liderów branży, a także podczas licznych warsztatów i prezentacji postaramy się nakreślić wizję czekającej nas nowej rzeczywistości. Jednym z ważnych tematów będzie dyskusja na temat przyszłości i znaczenia sieci gigabitowych w kontekście rozwoju infrastruktury 5G. O tym jak ważny jest szerokopasmowy dostęp do internetu mogliśmy się przekonać podczas początkowego okresu pandemii, kiedy cała Polska musiała zostać w domu i to medium stało się naszym jedynym oknem na świat – tłumaczy prezes PIKE  Jerzy Straszewski.

W tym roku, ze względu na panującą pandemię, Konferencja PIKE 2020 „Nowy Świat – Nowe Wyzwania”, która odbędzie się w dniach 30 września – 2 października 2020 roku zostanie zrealizowana wyłącznie online.

Z programem tegorocznej Konferencji PIKE 2020 „Nowy Świat- Nowe Wyzwania” można zapoznać się pod adresem: konferencjepike.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konferencja PIKE 2020 "Nowy świat – nowe wyzwania" o przyszłości branży w czasach pandemii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl