SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska uczelnia szykuje kolejny kongres naukowy

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika organizuje kolejny międzynarodowy kongres naukowy AI&EDU SGMK. Tym razem debata poświęcona będzie sztucznej inteligencji w nauce oraz przemyśle przyszłości. W programie znajdą się wystąpienia, dyskusje i prelekcje na temat najnowszych technologii, prowadzone przez znanych gości.
 

Kongres naukowy AI&EDU SGMK w WarszawieKongres naukowy AI&EDU SGMK w Warszawie

W kwietniu br. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika organizowała kongres Futurist of The Year 2024, a już w najbliższych dniach odbędzie się kolejne tego typu wydarzenie. Kongres „AI&EDU Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości” odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Warszawie.

Kongres naukowy w Warszawie

W trakcie dwóch dni uczestnicy zobaczą liczne prezentacje, dyskusje oraz debaty wokół tematu najnowszych osiągnięć i zastosowań sztucznej inteligencji, a także innych innowacyjnych technologii. Jak technologia wpływa na nasze życie? Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy sztuczna inteligencja jest pomocna i uczciwa? Edukacja z AI – szansą czy zagrożeniem? - to tylko niektóre z zagadnień, które będą punktem wyjścia dyskusji podczas kongresu naukowego.

- Sztuczna inteligencja oraz jej wpływ na nauczanie, badania i przemysł przyszłości będzie wiodącym tematem kolejnego kongresu naukowego Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. Interdyscyplinarna, międzynarodowa debata znakomitych naukowców i praktyków z najlepszych ośrodków naukowych na świecie to szansa na wymianę wiedzy, doświadczeń oraz nawiązanie współpracy w tak dynamicznie zmieniającym się obszarze, jakim jest AI - mówi prof. Fabrizio Giulimondi, p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.

kongres-sgmk

O tym wszystkim z perspektywy różnych dziedzin naukowych opowiedzą zaproszeni goście, w tym m.in.: prof. Gennaro Terracciano, prawnik, prorektor Università degli Studi di Roma "Foro Italico"; prof. Andrzej Dragan, czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, a także Agnieszka Pilat - ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics, polsko-amerykańska artystka i pisarka.

Portal Wirtualnemedia.pl jest patronem medialnym kongresu AI&EDU SGMK.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika rekrutuje

Uczelnia SGMK zapewnia studentom dostęp do wiedzy czołowych naukowców i specjalistów z całego świata, w tym laureatów Nagrody Nobla. Od samego początku działalności SGMK kładzie nacisk na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość. Obecnie trwa rekrutacja na nowe kierunki studiów podyplomowych, takie jak Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych; Komunikacja i strategic foresight, a także MBA z bankowości i systemu finansowego.

kongres-sgmk-w-warszawie

Dołącz do dyskusji: Polska uczelnia szykuje kolejny kongres naukowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl