SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa Holding z mniejszym zarządem, odchodzi wiceprezes

Z influencerską Ekipą Holding żegna się wiceprezes Filip Bielecki. W zarządzie spółki pozostają prezes Łukasz Wojtyca i wiceprezes Łukasz Górski.

Michał Wojtas i Paulina NowakArticle

W komunikacie Ekipy Holding podano, że Filip Bielecki złożył zrezygnował w związku z „podjęciem nowych wyzwań biznesowych oraz realizacją dalszego rozwoju zawodowego związanego z firmą rodzinną i skupieniem się na niej”.

- Moja decyzja o rezygnacji z funkcji wiceprezesa Ekipa Holding była poprzedzona licznymi przygotowaniami i wynika z chęci zaangażowania się w rozwój firmy rodzinnej. Przez czas kiedy pełniłem funkcję udało się zatrudnić w spółce profesjonalistów, z bogatym doświadczeniem, którzy płynnie przejęli kompetencje w poszczególnych obszarach. W moim odczuciu spółka jest silna i ma solidne fundamenty do dalszego rozwoju - podkreślił Bielecki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Filip Bielecki był wiceprezesem Ekipy Holding od maja ub.r. Jest też współwłaścicielem spółek Moar, FBZ, Virtually i HQ Resto, od połowy ub.r. jest w radzie nadzorczej firmy Super Krak.

Ekipa Holding: prezesem Łukasz Wojtyca

Na początku stycznia br. ze stanowiska prezesa Ekipy Holding zrezygnował Krzysztof Misiałkiewicz, zastąpił go Łukasz Wojtyca (znany też jako Wujec Łuki), mniejszościowy akcjonariusz spółki.

Wiceprezesem firmy od ponad dwóch lat pozostaje natomiast Łukasz Górski.

Ekipa Holding w ub.r. przy 26,84 mln zł przychodów osiągnęła 5,73 mln zł zysku EBITDA, 2,6 mln zł operacyjnego i 1,25 mln zł zysku netto. Po pierwszych trzech kwartałach przy 17,59 mln zł wpływów poniosła 1,69 mln zł straty netto, natomiast w czwartym zysk netto wyniósł 2,94 mln zł. Na koniec roku na rachunkach miała 17,88 mln zł.

Od maja ub.r. spółka jest notowana na bocznym rynku warszawskiej giełdy, weszła na niego poprzez tzw. odwrotne przejęcie Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego. W ciągu roku jej akcje staniały o 36 proc., ale od początku stycznia kurs zyskał jedną czwartą.

Przy kursie 4,30 zł wycena firmy wynosi 175,5 mln zł. Jej głównymi akcjonariuszami są Karol „Friz” Wiśniewski (ma 41,21 proc. akcji), Łukasz Wojtyca (19,68 proc.) i JR Holding (13,43 proc.).

Dołącz do dyskusji: Ekipa Holding z mniejszym zarządem, odchodzi wiceprezes

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Ucieczka przed odpowiedzialnością za gniota giełdowego
odpowiedź
User
J
Na gieldzie ta spolka jest sztucznie pompowana jak dziw ka botoksem. Mimo informacji o kolejnych walkach jak ten „odpis” finansowy ostatnio czy spadajacych zasiegow Friza - jada dalej. Widocznie gosc postanowil zdazyc sie ewakuowac z okretu przed zderzeniem ze skala.
odpowiedź
User
max
Uciekają z tonącego statku
odpowiedź