SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Giełda kryptowalut BitMarket niespodziewanie kończy działalność. IQ Partners zawiadamia prokuraturę

Działająca w Polsce od 2014 roku giełda kryptowalut Bitmarket z dnia na dzień zakończyła swoje funkcjonowanie. Serwis wyjaśnia, że przyczyną decyzji jest utrata płynności finansowej. Fundusz IQ Partners, który wcześniej kupił Bitmarket złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Article

Birmarket był jedną z najdłużej działających na polskim rynku giełd kryptowalut, funkcjonował od 2014 r. oferując możliwość sprzedaży i zakupu cyfrowych pieniędzy. W listopadzie 2018 r. spółka Gyptrade będąca właścicielem Bitmarket została przejęta przez fundusz IQ Partners.

W nocy z poniedziałku na wtorek giełda niespodziewanie zakończyła działalność, a obsługujący ją serwis internetowy Bitmarket.pl został zamknięty. Zamiast niego na stronie internetowej pojawił się krótki komunikat wyjaśniający przyczyny zamknięcia.

- Szanowni Użytkownicy, z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach – stwierdzono w oświadczeniu.

Nie pojawiły się żadne bliższe informacje wskazujące na przyczyny nagłego zamknięcia Bitmarket. Jednak serwisy zajmujące się branżą kryptowalut przypominają, że już od pewnego czasu użytkownicy zwracali uwagę na możliwe kłopoty, które miała przeżywać giełda. Jednym z objawów były opóźnienia w wypłacaniu użytkownikom należnych im pieniędzy.

Na nagłe zamknięcie Bitmarket zdecydowanie zareagował fundusz IQ Partners, który w wydanym komunikacie poinformował o podjęciu kroków prawnych w tej sprawie.

- Zarząd IQ Partners S.A. (dalej: "Spółka") informuje, iż w dniu 7 lipca 2019 roku uzyskał informację od Prezesa Zarządu Gyptrade OU z siedzibą w Talinie (Estonia), spółki zależnej od IQ Partners S.A., dotyczącą ryzyka zamknięcia w najbliższym czasie giełdy kryptowalutowej prowadzonej w domenie Bitmarket.pl z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania) – wyjaśnia IQ Partners.

Zarząd IQ Partners podkreśla, że na tym etapie nie ma możliwości zweryfikowania prawdopodobieństwa wystąpienia tego zdarzenia, jednak w ocenie zarządu w przypadku ziszczenia się tego ryzyka spółka Gyptrade OU nie będzie mogła zrealizować procesu przejęcia giełdy Bitmarket i w jakikolwiek sposób realizować dalej tego projektu.

- Zgodnie z Raportem Bieżącym 27/2018 z dnia 8 listopada 2018 r. IQ Partners S.A. bazując na wygenerowanym przez Gyptrade OU zysku miała wydać warranty subskrypcyjne Serii A. W zaistniałej sytuacji, według opinii Zarządu IQ Partners S.A. warunek ten nie zostanie zrealizowany, a tym samym nie będzie to miało wpływu na wynik finansowy ani strukturę akcjonariatu – zastrzega fundusz. - Celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy, IQ Partners S.A. w związku z informacjami o potencjalnie złej sytuacji spółki Kvadratco Services Limited, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie - informuje komunikat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Giełda kryptowalut BitMarket niespodziewanie kończy działalność. IQ Partners zawiadamia prokuraturę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl