SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zoom TV wiosną bez nowej edycji programu „Magia nagości. Polska”

W wiosennej ramówce naziemnego kanału Zoom TV nie znajdzie się czwarta edycja programu „Magia nagości. Polska” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Stacja chce jednak kontynuować format w przyszłości.

Beata Olga Kowalska, gospodyni „Magia nagości. Polska 3”; fot. Krystian SzczęsnyArticle

- Nie planowaliśmy emisji kolejnej edycji „Magii nagości. Polska” wiosną. Chcemy kontynuować program, ale później - mówi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Łupina, dyrektorka programowa i ds. produkcji telewizyjnej w Grupie Kino Polska, nadawcy Zoom TV. Powodem przesunięcia kolejnej serii formatu są problemy z castingiem, ale też chęć innego zaplanowania produkcji i budżetów przez Zoom TV. Wiosną stacja ma pokazać inne premierowe programy.

Dotąd Zoom TV polską wersję „Magii nagości” nadawał co sezon. Pierwszą edycję pokazano jesienią 2021 r., drugą - wiosną 2022 r., a trzecią - jesienią 2023 r.

Z danych Nielsena wynika, że trzeci sezon programu „Magia nagości. Polska” oglądało jesienią br. średnio 126 tys. widzów, o 103 tys. osób mniej niż nadawaną rok wcześniej pierwszą serię. Format miał jednak kilkukrotnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników stacji. - Jesteśmy zadowoleni z trzeciego sezonu programu „Magia nagości. Polska”, który aktualnie jest najbardziej rozpoznawalną pozycją ramówkową w Zoom TV. To wizytówka naszej stacji, która ciągle notuje bardzo dobre wyniki oglądalności, cieszy się też największym zainteresowaniem użytkowników naszego serwisu FilmBox+ - mówił nam pod koniec października Łupina.

Show „Magia nagości. Polska” jest oparty na brytyjskim formacie „Naked Attraction” produkcji Studia Lambert, które jest częścią All3Media. Dotychczas lokalne wersje projektu powstały w takich krajach, jak: Dania, Finlandia, Norwegia, Niemcy, Rosja i Włochy.

Formuła programu polega na tym, że uczestnicy wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę jedynie na podstawie ich nagich ciał. Program jest eksperymentem telewizyjnym, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wybór partnera lub partnerki wyłącznie w oparciu o cechy fizyczne determinuje na przykład powodzenie związku.

Polską wersję ”Magii nagości” prowadzi Beata Olga Kowalska, a format produkuje firma Jake Vision.

Zoom TV cały czas nadaje powtórki poprzednich edycji polskiej "Magii nagości" (częściowo w ramach odcinków specjalnych), a także wersje formatu z innych krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec czy Danii. Program gości na antenie stacji codziennie po 23.00.

Nadawca Zoom TV dwa razy ukarany

W listopadzie ub.r. szef KRRiT Maciej Świrski nałożył na nadawcę Zoom TV karę 40 tys. zł za emisję 22 listopada 22.00 o 23.02 odcinka pierwszej serii „Magii nagości”. Zdaniem regulatora audycja naruszyła art. 18 ust.1 Ustawy o radiofonii i telewizji. Nie wiadomo czy spółka Kino Polska TV odwołała się od tej decyzji.

Z kolei poprzedni szef Krajowej Rady Witold Kołodziejski we wrześniu 2020 r. ukarał Kino Polska TV grzywną w wysokości 20 tys. za emisję w Zoom TV jednego z odcinków brytyjskiej wersji „Magii nagości”. Nadawca się od tego odwołał, a sąd uchylił grzywnę. Regulator złożył jednak apelację.

Dołącz do dyskusji: Zoom TV wiosną bez nowej edycji programu „Magia nagości. Polska”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Sraty taty. Boją się nowej KRRiTV pod wodzą Świrskiego która już raz ukarała Zoom za golasów.
odpowiedź
User
.
Pure of debilizm...
odpowiedź
User
xccxc
Decyzje pani dyrektor, cudne, zerowe oglądalności jej nowych pomysłów klęska
odpowiedź