SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marta Kula znika z anteny Radia 357

Dziennikarka muzyczna Radia 357, Marta Kula od października zniknie z anteny. Poinformowała o tym słuchaczy, wyjaśniając, że powodem jest konieczność podreperowania zdrowia. I zapewniła, że nieobecność jest czasowa: dziennikarka ma wrócić do prowadzenia audycji na początku 2024 roku. 

Marta Kula. fot. Radio 357Article

Marta Kula jest związana z Radiem 357 od samego początku rozgłośni. Prowadzi w nim m.in. audycje „Cool Kid of Jazz”, „Route 357”, program informacyjny „Muzyczny goniec”, ale była także wśród prowadzących niektóre audycje z serii „Top”. Z wykształcenia jest dyrygentką, co – jak nieraz podkreśla – pomaga jej w pracy muzycznego dziennikarza.

Na zakończenie poniedziałkowej audycji „Cool Kid of Jazz” dziennikarka poinformowała, że z początkiem października zniknie z anteny Radia 357. Te same informacje przekazała wkrótce potem w swoich mediach społecznościowych. - Muszę przez jakiś czas zająć się swoim zdrowiem, by móc wrócić w pełni sił do robienia tego, co kocham – napisała. - Jeszcze przecież wiele audycji do przygotowania, pięknych koncertów do poprowadzenia, rozmów do odbycia, a kto wie, kto wie, może i książek do napisania. 

Jak podkreśliła: jej zniknięcie jest czasowe i nie oznacza odejścia z redakcji radia czy likwidacji prowadzonych przez nią formatów – jej audycje będą prowadzili w zastępstwie inni dziennikarze Radia 357, a którzy- o tym ma decydować szefostwo stacji. Taki stan rzeczy ma potrwać do końca roku, Kula zapowiada powrót na antenę na początku 2024 roku. 

 

Nadające od stycznia 2021 r. internetowe Radio 357 poinformowało niedawno, że w pierwszym półroczu 2023 r. zanotowało ponad 6,8 mln zł przychodów wobec zakładanych 6,3 mln. Wpływy z tytułu wpłat od patronów wyniosły 5,3 mln zł., zaś z tytułu zakupów osiągnięto 272 337 zł, a z różnego rodzaju współpracy - 1 206 488 zł.

Według wyników fali badania Krajowego Instytutu Mediów, zrealizowanej od grudnia 2022 r. do mają 2023 r. Radio 357 miało 0,9 proc. zasięgu i 276,7 tys. codziennych słuchaczy. W nowej edycji badania liczbę Polaków słuchających radia w internecie oszacowano na 2,31 mln. Udział Radia 357 w rynku słuchalności radia przez internet podskoczył z 13,8 do 14,1 proc. Średni dobowy czas słuchania rozgłośni wzrósł ze 196 do 208 minut.

Dołącz do dyskusji: Marta Kula znika z anteny Radia 357

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zwiadowca
Duuuużo zdrowia! Ja już tęsknię...

Marta Kula to z pewnością najwybitniejsza dziennikarka radiowa młodego pokolenia. Rozległa wiedza, świetny warsztat, bardzo przyjemny głos, a do tego jazz na pierwszym planie - czego chcieć więcej?
odpowiedź
User
Michał Dobrosław
Dużo zdrowia dla Pani Redaktor przez duże R - zarówno audycje jazzowe jak i rockowe Route357 genialne, zgadzam się, że to najwybitniejsza Dziennikarka Radiowa młodego pokolenia, dyrygentka z wykształcenia, wyśmienity gust muzyczny. Pani Marto czekamy i tęsknimy, ja osobiście odrobię sobie teraz audycje z podcastów.
odpowiedź
User
Marzena i Michał
Słuchaliśmy wczorajszej audycji i rozumiemy Pani decyzję. Zdrowie jest najważniejsze. Proszę o siebie dbać i szybciutko do nas wracać.
odpowiedź