SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał sportowy kończy działalność. Jest dostępny w Canal+, Polsat Box, UPC i Vectrze

30 czerwca zakończy nadawanie Golf Channel Polska. Spółka Golf Zone, która jest nadawcą sportowo-lifestylowej stacji poinformowała na stronie internetowej, że przyczyną są m.in. inflacja, osłabienie polskiej waluty czy utrzymujące się zamieszanie w światowym, profesjonalnym golfie.

Golf Channel PolskaArticle

Golf Channel Polska wystartował 18 marca 2017 roku. Powstał na licencji NBCUniversal oraz PGA Tour. Założycielami stacji są Marek Sowa (w przeszłości wiceprezes sieci kablowej UPC Polska i prezes Agory) i Katarzyna Terej. W ramówce można znaleźć m.in. transmisje z turniejów golfowych PGA Tour, a także programy rozrywkowe, poradnikowe i edukacyjne dotyczące golfa.

Na początku działalności Golf Channel Polska działał w oparciu o słowacką koncesję. W 2018 roku otrzymał ją od polskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Koniec Golf Channel Polska. Jakie są przyczyny?

Informacja o zakończeniu 30 czerwca nadawania pojawiła się na stronie internetowej nadawcy. - Golf Channel Polska to unikalny, ambitny projekt, wpisujący golf w szerszy trend związany z promocją zdrowego trybu życia. W ciągu minionych sześciu lat walnie przyczyniliśmy się do rozwoju tego wyjątkowego sportu w Polsce, pokazując największe turnieje światowego golfa, pierwsze sukcesy polskich zawodników na arenie międzynarodowej, oraz relacje z lokalnych wydarzeń sportowych - stwierdził nadawca.

Dalej firma zdradziła przyczyny zakończenia nadawania.

- Ambitne projekty potrzebują czasu i przewidywalnych warunków prowadzenia działalności. Na rynku mediów zachodzą obecnie głębokie przemiany, zarówno w obszarze programingu jak i dystrybucji. W ostatnich paru latach pojawiły się również istotne czynniki makroekonomiczne, zwiększające ekspozycję Spółki na ryzyko – od pandemii COVID-19 po wysoką inflację, osłabienie polskiej waluty i narastającą niepewność na rynkach finansowych. Utrzymujące się zamieszanie w światowym, profesjonalnym golfie przyczyniło się do podjęcia powyższej decyzji. Dziękujemy za wspólny czas - poinformowała spółka Golf Zone.

Czy można wypowiedzieć umowę?

Stacja jest dostępna na platformach cyfrowych Polsat Box, Canal+, w sieciach kablowych UPC Polska, Vectra i Multimedia Polska. Nie znalazła się jednak w pakietach Play, które są oferowane nowym klientom UPC Polska.

W ofertach wielu nadawców była świadczona jako usługa promocyjna, dlatego też jego wycofanie nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody abonenta - nie stanowi też zmiany warunków umowy.

W 2020 roku spółka Golf Zone osiągnęła wzrost przychodów o 2,5 proc. do 3,28 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 0,3 proc. jej strata netto zmalała z 837,5 do 785,8 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Kanał sportowy kończy działalność. Jest dostępny w Canal+, Polsat Box, UPC i Vectrze

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
Tym tytułem to zrobiliście mnie nadzieje. Niestety po pierwszych słowach artykułu nadzieja prysła jak bańka mydlana.
odpowiedź
User
Wstyd
Ech redakcjo… wstretny click bait pod fraze seo „Kanał Sportowy”. Wstyd!
odpowiedź
User
walter
niewielka strata
odpowiedź