SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Celiński kończy współpracę z Halo.Radio. „Rozgłośnia jest dla mnie rozczarowaniem”

Publicysta Marcin Celiński, prowadzący od roku pasmo publicystyczne w internetowej stacji Halo.Radio, zrezygnował z tej współpracy. Jako przyczynę podał rozczarowanie profilem rozgłośni, która miała być z założenia obywatelska, a jego zdaniem nie wywiązuje się z tych zapowiedzi.

Marcin Celiński, fot. TVP InfoArticle

Marcin Celiński był w Halo.Radiu od startu rozgłośni w październiku ub.r., prowadząc cotygodniowe podsumowanie bieżących wydarzeń politycznych i społecznych (niedziela, godz. 21.00 – 23.00). W zeszłą niedzielę pożegnał się ze słuchaczami, w poniedziałek zaś opublikował informację, że definitywnie odchodzi z rozgłośni, które (jak przekonuje) nie jest tak obywatelskie, jak miało być według zapowiedzi jego twórcy,Jakuba Wątłego.

- Odwołanie się do obywatelskości w moim rozumieniu oznacza zobowiązanie i odpowiedzialność, postawienie sobie poprzeczki standardów działania dużo powyżej średniej. Oznacza tworzenie społeczności i poszerzanie jej, nieustanny dialog oparty na wzajemnym szacunku. Oznacza działanie w warunkach pełnej transparentności w każdym zakresie. Oznacza ciągłe poszukiwanie tego co łączy, a nie tego co dzieli. Oznacza tworzenie zespołu podmiotowo traktowanych ludzi, skupionych wokół wspólnego celu, a nie negatywnych emocji czy fobii. Oznacza zero tolerancji dla działań i zachowań, które poniżają, deprecjonują ludzi współpracujących z takim medium, także wtedy ( a w zasadzie najbardziej wtedy) kiedy mnie nie dotyczą. Pod tym względem HR jest dla mnie rozczarowaniem - czytamy we wpisie Marcina Celińskiego.

- Decyzję podjąłem po próbach wpływu, bezskutecznym apelowaniu o naprawę - podkreśla publicysta.

 

Celiński zaznacza, że od pewnego już czasu nosił się z decyzją odejścia. - Z jednej strony byli ci, którzy w medium są najważniejsi - odbiorcy, kontakt z którymi był dla mnie przez ten rok wielkim zaszczytem i przyjemnością. Z drugiej strony były wartości, które wyznaję i ich konflikt z rzeczywistością ukrytą pod szyldem obywatelskości - pisze, dodając, że jest to jego jedyny komentarz do odejścia z Halo.Radia.

Poprosiliśmy Kubę Wątłego o komentarz do słów Marcina Celińskiego. - Niezwykle cenię i szanuję Marcina. Uważam, że jego decyzja dotycząca odejścia z Halo.Radia nie służy sprawie stale ograniczanej wolności mediów, w której jego głos jest fachowym i ważnym. Osobiście ubolewam nad decyzją Marcina, dziękując mu jednocześnie za ważną dla mnie, dotychczasową współpracę. Marcin pozostaje dla mnie osobą w której opinie nadal, tak jak przez ostatnie lata, z uwagą będę się wsłuchiwać, mając nadzieję na to, że czas łączenia sił z ludźmi o jego klasie i potencjale intelektualnym, nadal jest przed nami - powiedział Wątły.

Halo.Radio rozpoczęło nadawanie 1 października 2019 roku, promuje się jako internetowe medium obywatelskie, zostało stworzone przez Kubę Wątłego. Można go słuchać na Facebooku i YouTube stacji, za pośrednictwem strony halo.radio oraz w aplikacji na iOS i Android. Medium utrzymuje się z crowdfundingu - słuchacze wpłacają pieniądze poprzez serwis Patronite.pl lub bezpośrednie wpłaty na konto bankowe stacji.

W lipcu br. do zespołu dołączyli Jan Hartman, Tomasz Jastrun i Gabi Andrychowicz. Pod koniec sierpnia ogłoszono jesienną ramówkę rozgłośni, a w niej kilka kolejnych nowych nazwisk, takich jak Jerzy Bokłażec, Mariusz Rokos i Andrzej Krajewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Celiński kończy współpracę z Halo.Radio. „Rozgłośnia jest dla mnie rozczarowaniem”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obatel
No tak... Hejto.Radio to co sie dziwić
odpowiedź
User
Luk
Wielka szkoda lubiłem jego audycie. Kolejna rezygnacja prowadzącego w krótkim okresie. Ojciec dyrektor jak sam mówi ma trudny charakter i przekłada się to pewnie na zespół.
odpowiedź
User
Kolega Wątłego
Niemożliwe, następny nie wytrzymał Kuby - furiata, który "zawsze ma rację"?
odpowiedź