SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP2 zdejmuje program „Magazyn kryminalny 997”. Michał Fajbusiewicz: będę domagał się zwrotu kosztów

„Magazyn kryminalny 997” znika definitywnie z anteny TVP2. - Jeśli teraz nie dogadamy się z telewizją w sprawie zwrotu choćby części kosztów za wyprodukowane już odcinki, będziemy się procesować - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Fajbusiewicz.

Michał Fajbusiewicz Article

Fajbusiewicz wraz z ekipą nakręcili siedem pierwszych odcinków z jedenastu zamówionych przez TVP, jeszcze we wrześniu br. W myśl umowy z nadawcą „Magazyn kryminalny 997” miał być emitowany od 5 października, co czwartek o godz. 22.40 w TVP2. - To już nie będzie ten sam program, chociaż utrzymany w tej samej formule. Zaskoczę widza tym, że niczego nie zmieniając - pokażę nową wartość - zapowiadał tuż przed emisją nowej serii Michał Fajbusiewicz.

Jednak po wyemitowaniu pierwszego odcinka TVP zdecydowała o zawieszeniu serii. Fajbusiewicz mówił nam wówczas, że sytuacja jest dla niego zaskakująca. - Umowa jest na 11 odcinków. Zrobiliśmy siedem. Nie zapłacono nam jeszcze ani złotówki. Teraz pewnie telewizja będzie chciała nam udowodnić, że zrobiliśmy słaby program i nie mogą go ani emitować, ani za niego zapłacić. W całej swojej 40-letniej pracy w telewizji nie spotkałem się z takim przypadkiem.

Przywrócenie „Magazynu kryminalnego 997” do TVP2 skrytykował prawicowy publicysta Witold Gadowski, który wytknął programowi PRL-owskie korzenie.

Kilka dni temu Michał Fajbusiewicz dostał pismo od szefostwa TVP, w którym poinformowano go, że umowa zostaje rozwiązana, a program nie trafi już na antenę. - Nie podano przy tym powodów podjęcia takiej decyzji - mówi nam dziennikarz.

Podkreśla, że nie tylko on, ale przede wszystkim pracująca z nim ekipa zaangażowała w produkcję gotowych już odcinków kilkaset tysięcy złotych. - Będziemy domagali się zwrotu przynajmniej jakiejś rozsądnej części tej kwoty, jakiej - tego nie mogę zdradzić, ze względu na dobro toczących się właśnie w telewizji rozmów. Jeżeli telewizja zachowa się honorowo, osiągniemy konsensus i weźmiemy pieniądze, na które zgodzą się obie strony, jeżeli jednak nie, będę musiał skierować sprawę do sądu. Bardzo chciałbym tego uniknąć - podkreśla Fajbusiewicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Jak się dowiadujemy, dziennikarz ma już propozycje od dwóch komercyjnych telewizji na realizację magazynu kryminalnego w podobnej formule jak w TVP2. Czy się jednak zdecyduje i na którą z ofert - tego na razie sam zainteresowany nie wie.

„Magazyn kryminalny 997” emitowany był od października 1986 roku. Michał Fajbusiewicz - wówczas dziennikarz łódzkiego ośrodka TVP - nie od razu go prowadził, chociaż od pierwszego odcinka realizował. Do roku 1990 gospodarzem programu był płk. Jan Płócienniczak, a od 1990 do 2010 roku - właśnie Fajbusiewicz. W 2009 roku magazyn trafił na antenę TVP Info, a potem - na krótko – z powrotem do TVP2. Ostatni odcinek nadano tam 10 grudnia 2010 roku. Od 2013 roku program pod nazwą „997 - Fajbusiewicz na tropie” nadawany był przez Polsat Play, natomiast od 2016 roku na kanale CI Polsat można było oglądać program „Cała prawda o zbrodni” z tym samym prowadzącym.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszych trzech kwartałach br. TVP2 zanotowała 476 553 widzów średniej oglądalności minutowej i 7,57 proc. udziału w rynku oglądalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP2 zdejmuje program „Magazyn kryminalny 997”. Michał Fajbusiewicz: będę domagał się zwrotu kosztów

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Jestem niemile zaskoczony faktem, że tak doświadczony dziennikarz jak pan Fajbusiewicz, dał się podejść prezesowi Kurskiemu jak małe dziecko.

Może powinien zrealizować specjalny odcinek swojego programu o tym jak prezes telewizji publicznej zrobił go w bambuko?
odpowiedź
User
OLO
"Przywrócenie „Magazynu kryminalnego 997” do TVP2 skrytykował prawicowy publicysta Witold Gadowski, który wytknął programowi PRL-owskie korzenie." a TV PiS, to ma jakie korzenie? Skoro tak chętnie jakiś prawak wytyka PRLowskie korzenie, to powinna zakończyć działalność TV piS. Prawaczku myśl, co za głupoty gadasz.
78 15
odpowiedź
User
Prawa i sprawiedliwości
Powinni oddać mu należność za wszystkie wyprodukowane odcinki. Takie są zasady w produkcji telewizyjnej tak na świecie jak i w Polsce. Michał Fajbusiewicz został najzwyczajniej w świecie oszukany. I to jescze w świetle reflektorów, jego wielkiego powrotu to telewizji publicznej. To jest pospolite oszustwo metodą na "prezesa Jacka".
102 8
odpowiedź
User
Ireneusz
Straszne co ta sekta wyprawia z tym krajem.... Niech się zajmą komunistycznymi korzeniami Piotrowicza i tym podobnych komuchów.
78 18
odpowiedź
User
Marek
fajbusiewicz zrob program kulinarny o konfiturach
16 43
odpowiedź
User
eroll
Wciąż nie rozumiem dlaczego po jednym odcinku program zdjęto? Tylko dlatego, że Gadowskiemu się nie spodobał?
63 5
odpowiedź
User
Ireneusz
Komuch Fajbusiewicz będzie pozywał wolna Polskę, Paradne!...

Oto lista ludzi PIS należących do PZPR:
1. Andrzej Kryże
2. Wojciech Jasiński
3. Karol Karski
4. Andrzej Aumiller - .
5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.
6. Zbigniew Graczyk
7. Marek Grabowski
8. Ewa Sowińska
9. Krzysztof Zaręba
10. Bogdan Socha
11. Romuald Poliński
12. Maciej Łopiński -
13. Ryszard Siewierski
14. Stanisław Kostrzewski
16. Jerzy Bahr
17. Krzysztof Czabański
18. Stanisław Podlewski
19. Marcin Wolski
20. Jan Sulmicki
21. Janusz Kaczmarek
22. Piotr Cybulski
23. Aleksander Chłopek
24. Halina Molka
25. Stanisław Piotrowicz
26. Katarzyna Łaniewska
45 8
odpowiedź
User
Popiół2015
Boże. Babcia Józia na liście. Tak na marginesie chcemy powrotu Magazynu. Lektorem był Tomasz Marzecki, kiedyś uroczystości historyczne lub też do dziś. Zbigniew Zaliński stracił funkcję lektora.
19 2
odpowiedź
User
jd
Sprawa nadaje się do CBA i prokuratury. TVP zamawia program, decyduje się na jego emisję... i po pierwszym odcinku nagle wielka odmiana. Na kilometr śmierdzi przekrętem.
43 5
odpowiedź
User
prawnik
Umowa zawarta, przygotowania powzięte, koszty poniesione, produkt dostarczony, zarzutów co do jakości oficjalnie jak dotąd brak...umowa rozwiązana.
No cóż. Zazdroszczę Koledze lub Koleżance, która poprowadzi tą sprawę.
48 3
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing