SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uber kończy z projektem autonomicznych ciężarówek, skupi się na autach osobowych i platformie Uber Freight

Uber podjął decyzję o zakończeniu prac nad zbudowaniem własnej autonomicznej ciężarówki. Firma zapowiada, że skupi się nad projektem autonomicznego samochodu osobowego, aktywna pozostanie też kierowana do branży transportowej platforma Uber Freight ułatwiająca pracę przewoźnikom.

Article

W maju ub.r. Uber zaoferował w USA mobilną platformę o nazwie Uber Freight, dzięki której kierowcom ciężarówek łatwiej odnaleźć oferty ładunków do przewiezienia, a firmom wynająć odpowiedniego przewoźnika.

Uber Freight miał być w przyszłości jednym z elementów systemu opartego na własnych ciężarówkach autonomicznych Ubera, nad którym firma rozpoczęła prace po przejęciu działającej w tym segmencie firmy technologicznej Otto w 2016 r.

Teraz jednak Uber wycofał się z dalszych prac nad skonstruowaniem samochodu ciężarowego poruszającego się bez udziału kierowcy. Informację tę potwierdził wewnętrzny e-mail wysłany do pracowników przez Erica Meyhofera, szefa rozwoju technologii w Uberze.

Zgodnie z zapowiedzią pracownicy dwóch oddziałów zajmujących się dotąd projektem autonomicznej ciężarówki, funkcjonujących w San Francisco i Pittsburgu pozostaną w firmie wykonując inne zadania.

Uber nie podał jasnych przyczyn rezygnacji z własnej autonomicznej ciężarówki, zapowiedział że obecnie zamierza skupić się na dalszym rozwoju platformy Uber Freight, a także na doskonaleniu konstrukcji autonomicznego auta osobowego. Prace na tym ostatnim projektem zostały tymczasowo zawieszono po tragicznym wypadku w marcu br., w którym autonomiczny samochód Ubera zabił przechodzącą przez ulicę kobietę.

Uber nie jest jedyną firmą, która próbuje swoich sil w segmencie autonomicznych pojazdów ciężarowych. Nad własną tego typu konstrukcją pracuje należąca do Google spółka Waymo, swój projekt autonomicznej ciężarówki o nazwie Semi przedstawiła także w listopadzie ub.r. Tesla.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uber kończy z projektem autonomicznych ciężarówek, skupi się na autach osobowych i platformie Uber Freight

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl