SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tauron rezygnuje z biuletynu, w zamian pracownicze prenumeraty dzienników Polska Press

 „Puls Taurona”, wewnętrzne wydawnictwo spółki, nie będzie już wydawany. W zamian za to dzienniki Polska Press Grupy raz w tygodniu wydrukują wkładkę z informacjami dla pracowników energetycznej firmy. Ta z kolei wykupiła dla nich prenumeraty orlenowskich gazet. Ile? Tego spółki nie zdradzają.  - Współpraca z wydawcą została zawarta zgodnie z prawem - podkreśla w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Łukasz Zimnoch, rzecznik Grupy Tauron.

Article

„Puls Taurona” to ośmiostronicowe wydawnictwo, ukazujące się w cyklu dwumiesięcznym od 2017 roku i prezentujące newsy z Grupy Tauron jej pracownikom. Od maja br. pismo przestaje wychodzić, a wiadomości ze państwowej spółki energetycznej będą raz w tygodniu (w formie specjalnej, dedykowanej wkładki) pojawiały się w czterech dziennikach Polska Press Grupy:  "Dzienniku Zachodnim", "Gazecie Krakowskiej", "Nowej Trybunie Opolskiej" i "Gazecie Wrocławskiej".

Informacje będą co środa dodawane do drukowanych wydań gazet, ale także pojawią na ich stronach internetowych orlenowskich gazet. - Projekt realizowany z wydawcą ma charakter employer brandingu. Pomysł ten dojrzewał w naszej organizacji od dłuższego czasu. Treści do gazety są zbierane we wszystkich spółkach Grupy Tauron, a następnie - kolegialnie - wybierane są te najciekawsze – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Łukasz Zimnoch, rzecznik Grupy Tauron. - Z badań pilotażowych przeprowadzonych wśród naszych pracowników wynikało, że taka forma prezentowania naszej organizacji może spotkać się z pozytywnym odbiorem - dodaje.

Zamiast biuletynu - tysiące prenumerat

Współpraca z wydawcą została zawarta zgodnie z prawem – podkreśla Łukasz Zimnoch - a treści prezentowane są w gazetach „zgodnie z obowiązującymi przepisami”. Od komentarza w sprawie współpracy powstrzymuje się Polska Press Grupa: - Wszelkie wiadomości na ten temat posiada Tauron – mówi nam rzecznik prasowy wydawcy, Wojciech Paczyński.

Aby umożliwić swoim pracownikom czytanie wiadomości ze spółki (dotychczas darmowych i do pobrania z sieci), Tauron wykupił dla nich e-prenumeraty w Polska Press – ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Ile dokładnie – tego nie zdradza ani Polska Press, ani Tauron. – To są poufne dane, jeszcze raz odsyłam do biura prasowego Tauronu, który może podzielić się taką wiedzą – odpowiada na nasze zapytanie Wojciech Paczyński. Informacja o korzystaniu z e-prenumerat – na razie do końca grudnia – już pojawiła się w Tauronecie, wewnętrznej sieci energetycznej spółki. Chętni pracownicy mogą zgłaszać się i korzystać z – darmowych dla nich - subskrypcji.

W rozmowie z nami rzecznik Tauronu wskazuje, że nie jest to pierwsza współpraca z dziennikami Polska Press. - W ostatnich latach zrealizowaliśmy z „Dziennikiem Zachodnim”, czy „Gazetą Wrocławską” kilkadziesiąt projektów komunikacyjnych, promocyjnych, marketingowych związanych z przedsięwzięciami biznesowymi, aktywnością pracowników i działalnością związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Zawsze wysoko ceniliśmy profesjonalizm i efekty realizowanych wspólnie projektów – zapewnia Łukasz Zimnoch.

Polska Press z 318 mln zł przychodów

Od marca wszystkie dzienniki wydawane przez Polska Press Grupę mają zmienione layouty, pojawiły się również w nich wspólne dodatki tematyczne. W kolejne dni tygodnia są to: sport, ekonomia, zdrowie, tematyka kryminalna, „Puls” (ludzie, Polska, świat), a w weekend porady, ciekawostki i czas wolny.Wydawca pracuje także nad nowym, ogólnopolskim portalem horyzontalnym.

Tauron działa głównie na południu Polski, zatrudnia 25 tys. pracowników i obsługuje 5,7 mln klientów. Kapitał własny Grupy przekracza 19 mld zł. W 2021 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 25,6 mld zł, zaś zysk netto – 385 mln zł.

W ub.r. wydawnictwo Polska Press osiągnęło niewielki wzrost przychodów, do 318 mln zł, natomiast liczba jego pracowników zmalała do 1 827. Z kolei w 2020 roku firma zanotowała 317,4 mln zł przychodów w ujęciu skonsolidowanym, a 314 mln zł w ujęciu jednostkowym (bez spółek zależnych, m.in. wydającej „Nową Trybunę Opolską” firmy Pro Media, w której Polska Press ma 53 proc. udziałów).

Dołącz do dyskusji: Tauron rezygnuje z biuletynu, w zamian pracownicze prenumeraty dzienników Polska Press

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jdn
Wyborcza i Rzepa ma bliźniacze akcje. Po prostu tauron tez oszczędza na robieniu swojej gazetki. Custom publishing
odpowiedź
User
ciekawy
Naprawdę w dzisiejszych czasach trzeba drukować pracownikom korponewsy? Nie wystarczy newsletter na maila?
odpowiedź
User
zperr
Wyborcza i Rzepa ma bliźniacze akcje. Po prostu tauron tez oszczędza na robieniu swojej gazetki. Custom publishing
custom robią wszyscy wydawcy dla wielu firm
odpowiedź