SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec Religia.tv. Emisja tylko do 31 stycznia

Kanał Religia.tv z końcem stycznia 2015 roku definitywnie zakończy nadawanie. - To naturalna konsekwencja wcześniejszych decyzji - mówi Wirtualnemedia.pl Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy ITI.

Article

- Zaprzestanie nadawania kanału Religia.tv nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Już we wrześniu 2012 roku poinformowaliśmy, że od 1 stycznia 2013 roku Religia TV nie będzie produkować nowych własnych programów. Powodem tej decyzji było nieosiągnięcie zakładanych wyników oglądalności i rentowności - wyjaśnia w rozmowie z nami Kostrzewa.

Wówczas Grupa ITI zaprzestała też dopłacać do kanału (wcześniej dofinansowywała go kwotą 1 mln euro rocznie). Na przełomie 2012 i 2013 roku zlikwidowana została redakcja stacji, rozstał się z nią m.in. jej wiceszef programowy Szymon Hołownia (więcej na ten temat).

Po tej zmianie Religia.tv zaczęła wtedy emitować głównie powtórki i zakupione programy. Na antenie stacji pojawiały się jeszcze co prawda nieliczne produkcje własne, ale były one tworzone tylko na zlecenie sponsorów. - Zakończenie emisji kanału z końcem stycznia 2015 roku jest naturalną konsekwencją wcześniejszych decyzji - dodaje Kostrzewa.

Prezes Grupy ITI podkreśla, że Religia.tv w ciągu swoich siedmiu lat istnienia wyprodukowała wiele ciekawych programów i unikatowych w zakresie tematyki formatów jak serie dokumentów o pracy polskich misjonarzy, programy poświęcone różnorodności religijnej i kulturowej Polski czy podejmujące zagadnienia społeczno-ekonomiczne. Archiwa Religia.tv trafiły do Grupy TVN, która będzie je udostępniać w ramach serwisu Player.pl.

Sygnał Religia.tv z satelity Hot Bird zniknie 31 stycznia 2015 r.

Kanał obecnie oglądać można na platformie nc+, w Cyfrowym Polsacie. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w okresie od 1 stycznia do 31 lipca udział stacji wśród widzów obu tych platform wynosił odpowiednio 0,03 proc. i 0,02 proc. Poza tym Religia.tv obecna jest w wielu sieciach kablowych, w tym w tych największych jak UPC Polska, Multimedia Polska, Vectra, Inea czy Toya.

Kanał Religia.tv ruszył w 2007 roku, jako projekt pro bono, który powstał z inicjatywy Mariusza Waltera. Stacja początkowo należała do ITI Neovision, operatora platformy n, gdzie oferowana była na wyłączność. Samodzielną spółką, zależną bezpośrednio od Grupy ITI, stała się w 2009 roku. Projektem od początku kierował ks. Kazimierz Sowa. Wczoraj nie udało nam się z nim skontaktować.

Dołącz do dyskusji: Koniec Religia.tv. Emisja tylko do 31 stycznia

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
No to u Rydzyka strzelają szampany.
49 16
odpowiedź
User
Widz
BARDZO,BARDZO SZKODA. Wspaniały kanał, świetne programy. Szkoda.
44 32
odpowiedź
User
ja22
"w ciągu swoich siedem lat istnienia" - a nie powinno być "siedmiu lat" ??
39 8
odpowiedź