SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT uchyliła koncesję należącą do Canal+ Polska

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uchyliła koncesję kanału satelitarnego Strefa Abonenta. Zasiadający w KRRiT prof. Tadeusz Kowalski informuje Wirtualnemedia.pl, że stało się to na wniosek Canal+ Polska. Podobną decyzję regulator podjął w odniesieniu do Telewizji Golub-Dobrzyń. - Planujemy zmianę formatu nadawania Strefy Abonenta z satelitarnego na internetowy. Procedura wpisania kanału do rejestru programów nadawanych wyłącznie w Internecie jest w toku - mówi Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska.
 

Krzysztof Jan Kocimski koncesję na nadawanie Telewizji Golub-Dobrzyń otrzymał pod koniec 2013 roku. Pod koniec 2023 roku została ona przedłużona o 10 lat do 19 grudnia 2033 roku. Stacja powinna nadawać przynajmniej godzinę programu lokalnego dziennie za pośrednictwem sieci kablowej Vectra w obszarze Golubia-Dobrzynia i Kowalewa Pomorskiego. 

Nadawca nadal zamieszcza co jakiś czas nagrania wideo na profilu facebookowym. Nie odpowiedział jednak w środę na pytania o utracie koncesji. Strona internetowa stacji nie działa. Wielu nadawców lokalnych boryka się z problemami finansowymi. Na przykład w listopadzie KRRiT uchyliła koncesję stacji Moja TV ze Szczecina i TV Konstantynów z Konstantynowa Łódzkiego, które zaprzestały nadawania.

Canal+ rezygnuje z koncesji

Koncesja dla Strefy Abonenta zobowiązywała Canal+ do nadawania programu przez przynajmniej 6 godzin dziennie. Miał być poświęcony autopromocji własnej działalności nadawcy. Stacja była zobowiązana do emisji audycji i przekazów realizujących wyspecjalizowany charakter programu przez nie mniej niż 80 proc. miesięcznego czasu nadawania w godzinach 6-23.

Pierwszą koncesję dla Strefy Abonenta, Canal+ uzyskał w 2011 roku. W kwietniu 2021 roku została ona przedłużona o 10 lat. Później nadawca wnioskował o modyfikację zapisów programowych. -  Zgodnie z nową ramówką, program będzie zawierał audycje i przekazy służące promocji własnej działalności i usług nadawcy - informowała w listopadzie 2021 roku portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

Canal+ mógł zastąpić Strefę Abonenta innym kanałem. Musiałby złożyć stosowny wniosek do KRRiT. Zdecydował się jednak na całkowitą rezygnację z koncesji satelitarnej, która kosztowała ponad 11 tys. zł. Nadawca jak dotąd nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące przyczyn tej decyzji. Dzięki likwidacji Strefy Abonenta oszczędza miejsce na transponderach, które jest przydatne na przykład do poprawy jakości oferowanych stacji. Chociażby w listopadzie platforma cyfrowa Canal+ zaoferowała wersje HD kanałów TVP3 Warszawa i TVP Seriale.

W Polsce Canal+ nadaje: Canal+ Premium HD, Canal+ 4K Ultra HD, Canal+ 1, Canal+ Family, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Dokument, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 4, Canal+ Sport 5, Canal+ Now, MiniMini+, TeleToon+, Planete+, AleKino+, Novelas+, Canal+ Kuchnia i Canal+ Domo. W portfolio należącego do tego nadawcy SPI international są: FilmBox Premium, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FightBox, DocuBox, FashionBox, Fast&Fun Box, GameToon, 360TuneBox, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Stopklatka , Zoom TV i Dizi, który od marca będzie nosić nazwę Novelas +1.

Dołącz do dyskusji: KRRiT uchyliła koncesję należącą do Canal+ Polska

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:-(
Strefa Abonenta - kolejny niewykorzystany potencjał. Zamiast emitować faktycznie zapowiedzi najciekawszych programów ze wszystkich kanałów platformy, ten był robiony całkowicie od niechcenia i na odwal (zapętlone w kółko kilka trailerów filmów).
Wypisz wymaluj Canal+ Polska niestety :-(
odpowiedź
User
Karlos33
Strefa Abonenta - kolejny niewykorzystany potencjał. Zamiast emitować faktycznie zapowiedzi najciekawszych programów ze wszystkich kanałów platformy, ten był robiony całkowicie od niechcenia i na odwal (zapętlone w kółko kilka trailerów filmów).
Wypisz wymaluj Canal+ Polska niestety :-(

CANAL+NOW - tam teraz lecą programy autopromocyjne.
odpowiedź