SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec Telekamer „Tele Tygodnia”? „Nie ma decyzji”

Plebiscyt Telekamery „Tele Tygodnia”, organizowany ostatnio w sezonach wiosennych, w tym roku nie odbędzie się w tym terminie. Niepewne jest czy w 2024 roku w ogóle wręczone zostaną statuetki dla najlepszych twórców telewizyjnych.

Laueraci "Telekamer" w 2022, fot. AKPA Press Polska Laueraci

W ostatnich dwóch latach Bauer nominacje do Telekamer ogłaszał w marcu br., a statuetki wręczano w maju br. podczas gali pokazywanej przez TV Puls. Mimo, że mamy już początek maja, to dotąd nie ogłoszono nominacji w tegorocznej edycji Telekamer, nie zaplanowano też ceremonii rozdania nagród.

Teoretycznie rozdanie Telekamer spółka mogłaby przesunąć na jesień, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Czy w tym roku plebiscyt zostanie w ogóle zorganizowany? - Nie ma decyzji - odpowiada nam krótko Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Grupie Bauer.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ostatnio w Bauerze miały miejsce roszady w segmencie telewizyjnym Bauera. Małgorzata Walkowska-Geyderowicz, dotychczasowa dyrektorka wydawnicza czasopism telewizyjnych, przeszła do firmy AKPA, gdzie pełni rolę dyrektor generalnej. Obecnie dyrektorem wydawniczym magazynów telewizyjnych jest Marek Lasota, odpowiedzialny też za tytuły yellow, motoryzacyjne, wiedzowe i gamingowe.

Plebiscyt Telekamery "Tele Tygodnia" odbywa się od 1998 roku, statuetki w nim otrzymują m.in. prezenterzy, dziennikarze czy aktorzy - kategorie w plebiscycie zmieniały się wielokrotnie. Na zdobywców trzech Telekamer czeka Złota Telekamera. 

Telekamery kiedyś z wielką galą w TVP2, ostatnio w TV Puls

W przeszłości nagrody wręczane były w lutym, a gale odbywały się w teatrze i były transmitowane w TVP2, za każdym razem na ceremonii gościła jakaś hollywoodzka gwiazda, m.in. Sophia Loren, Alain Delon czy Richard Chamberlain. W drugiej dekadzie XXI wieku były lata, gdy ceremonii rozdania statuetek nie pokazywano już w żadnej telewizji. Od 2020 r. gala rozdania Telekamer gościła w TV Puls, na maj przeniesiono ją w 2022 r. 

Z roku na rok wraz ze spadkiem znaczenia telewizji i spadkiem sprzedaży samego „Tele Tygodnia” malało też znaczenie plebiscytu. Coraz mniej osób głosowało w nim i coraz mniej oglądało galę rozdania nagród. 

Z danych PBC średnia sprzedaż wydania „Tele Tygodnia” w 2023 roku wyniosła 440 tys. egz.

Dołącz do dyskusji: Koniec Telekamer „Tele Tygodnia”? „Nie ma decyzji”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jaaa
W tym roku statuetkę osobowości telewizyjnej powinna otrzymać Kaźmierska. To by idealnie oddało poziom tego plebiscytu i nominowanych.
41 3
odpowiedź
User
Bolek
Telewizja upadła. Nie ma żadnej osobowości telewizyjnej. Wszystko to sztuczni celebryci i od lat te same programy na czele z paradokumentami. Za co tu dawać nagrody? Bardzo dobrze jeśli ten nie mający racji bytu plebiscyt zakończył swój żywot.
35 2
odpowiedź
User
hmm
W tym plebiscycie w kategorii komentator sportowy Kurzajewski, który nie umie nawet komentować, wygrywał z Borkiem. To plebiscyt popularności twarzy wśród Grażynek i nic więcej.
25 1
odpowiedź