SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Edipresse Polska zamyka magazyn "Uroda Życia"

Edipresse Polska rezygnuje z wydawania dwumiesięcznika „Uroda Życia”. Numer, który ukaże się 15 kwietnia, będzie ostatnim drukowanym wydaniem pisma.

fot. okładka "Uroda Życia", numer styczeń-luty Article

Pod koniec 2020 roku informowaliśmy, że magazyn "Uroda Życia" od 2021 roku będzie ukazywał się w cyklu dwumiesięcznym, a nie jak poprzednio - jako miesięcznik.

Jak informuje teraz Edipresse Polska, zarząd podjął decyzję o całkowitym zaprzestaniu wydawania pisma drukowanego.

„Decyzja spółki jest wynikiem przyjętej strategii, której głównym założeniem jest koncentracja zasobów i środków na rozwoju projektów internetowych, w tym roku szczególnie ukierunkowanych na obszar ecommerce” - czytamy w komunikacie Edipresse przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Firma zapewnia, że wszystkie osoby pracujące dla „Urody Życia” otrzymały propozycje pracy w innych zespołach i działach firmy. W kwietniu 2020 roku uruchomiono serwis UrodaZycia.pl nad którym pracowała redakcja pisma.

W 2020 roku średnia sprzedaż ogółem magazynu „Urody Życia” wyniosła 28,8 tys. egz. Magazyn ukazywał się od października 2014 roku. Od początku redaktor naczelną była Anna Maruszeczko.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Edipresse Polska jest wydawcą serwisów takich jak Wizaz.pl, Polki.pl, Mamotoja.pl, Party.pl, Viva.pl, Gotujmy.pl, a także serwisów z obszaru marketplace m.in. Niania.pl, PomoceDomowe.pl, OpiekaSeniora.pl oraz OpiekaZwierzat.pl. Ponadto nadal wydaje dwutygodniki „Viva!”, „Party. Życie Gwiazd” oraz cykliczne wydania „Mamo to ja”.

Z końcem ub.r. firma zamknęła dwutygodnik "Flesz. Gwiazdy & Styl".

W 2019 roku Edipresse Polska zanotowało spadek skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 27,6 proc. do 126,63 mln zł, m.in. w związku ze sprzedażą magazynów poradnikowych. Zatrudnienie etatowe w firmie zmalało o 55 pracowników do 155, a jej wynik netto poszedł w górę z 9,91 mln zł straty do 458 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Edipresse Polska zamyka magazyn "Uroda Życia"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cojak
A więc ciekawe treści się nie sprzedają, czytelnicy są skazani na papkę twojstyl pani etc
32 4
odpowiedź
User
Szkoda
Szkoda, bo to najlepszy miesięcznik dla kobiet, ostatni numer bardzo ciekawy.
25 4
odpowiedź
User
mira
Następna do odstrzału Pani..
18 3
odpowiedź