SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edipresse Polska zamyka magazyn "Uroda Życia"

Edipresse Polska rezygnuje z wydawania dwumiesięcznika „Uroda Życia”. Numer, który ukaże się 15 kwietnia, będzie ostatnim drukowanym wydaniem pisma.

fot. okładka "Uroda Życia", numer styczeń-lutyArticle

Pod koniec 2020 roku informowaliśmy, że magazyn "Uroda Życia" od 2021 roku będzie ukazywał się w cyklu dwumiesięcznym, a nie jak poprzednio - jako miesięcznik.

Jak informuje teraz Edipresse Polska, zarząd podjął decyzję o całkowitym zaprzestaniu wydawania pisma drukowanego.

„Decyzja spółki jest wynikiem przyjętej strategii, której głównym założeniem jest koncentracja zasobów i środków na rozwoju projektów internetowych, w tym roku szczególnie ukierunkowanych na obszar ecommerce” - czytamy w komunikacie Edipresse przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Firma zapewnia, że wszystkie osoby pracujące dla „Urody Życia” otrzymały propozycje pracy w innych zespołach i działach firmy. W kwietniu 2020 roku uruchomiono serwis UrodaZycia.pl nad którym pracowała redakcja pisma.

W 2020 roku średnia sprzedaż ogółem magazynu „Urody Życia” wyniosła 28,8 tys. egz. Magazyn ukazywał się od października 2014 roku. Od początku redaktor naczelną była Anna Maruszeczko.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Edipresse Polska jest wydawcą serwisów takich jak Wizaz.pl, Polki.pl, Mamotoja.pl, Party.pl, Viva.pl, Gotujmy.pl, a także serwisów z obszaru marketplace m.in. Niania.pl, PomoceDomowe.pl, OpiekaSeniora.pl oraz OpiekaZwierzat.pl. Ponadto nadal wydaje dwutygodniki „Viva!”, „Party. Życie Gwiazd” oraz cykliczne wydania „Mamo to ja”.

Z końcem ub.r. firma zamknęła dwutygodnik "Flesz. Gwiazdy & Styl".

W 2019 roku Edipresse Polska zanotowało spadek skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 27,6 proc. do 126,63 mln zł, m.in. w związku ze sprzedażą magazynów poradnikowych. Zatrudnienie etatowe w firmie zmalało o 55 pracowników do 155, a jej wynik netto poszedł w górę z 9,91 mln zł straty do 458 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Edipresse Polska zamyka magazyn "Uroda Życia"

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cojak
A więc ciekawe treści się nie sprzedają, czytelnicy są skazani na papkę twojstyl pani etc
odpowiedź
User
Szkoda
Szkoda, bo to najlepszy miesięcznik dla kobiet, ostatni numer bardzo ciekawy.
odpowiedź
User
mira
Następna do odstrzału Pani..
odpowiedź