SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN zamyka serwis VOD.pl

Serwis VOD.pl zostanie w ciągu kilku tygodni wygaszony, a jego bezpłatna oferta trafiła już do Playera. W obliczu startu wiosennego startu platformy Max, TVN Warner Bros. Discovery nie chce mnożyć zbyt wielu bytów. - Utrzymywanie jednocześnie kilku serwisów streamingowych wprowadza klientów w zdezorientowanie - mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Gozdowski, szef streamingu w TVN WBD.

VOD.pl to serwis streamingowy TVN Warner Bros. Discovery, który w obecnej odsłonie wystartował 14 lutego ub.r. Pojawiło się w nim ponad 500 tytułów różnych produkcji, głównie seriali, programów i filmów fabularnych, które są dostępne też m.in. w Player.pl. To produkcje głównie sprzed kilku lat.

Wszystkie pozycje udostępniono w VOD.pl darmo (z reklamami), co odróżniło serwis od Playera, gdzie za dostęp do całego kontentu od 2021 roku trzeba było zapłacić. - VOD.pl jest skierowane do innej grupy użytkowników niż Player czy HBO Max, a tym samym nie zaszkodzi pozostałym naszym serwisom. Player ma już ugruntowaną pozycję na rynku VOD, której nie należy ponownie modyfikować - mówił nam w zeszłym roku Maciej Gozdowski, szef streamingu w TVN Warner Bros. Discovery.

Potem do VoD.pl dodano również pozycje z obecnej ramówki TVN udostępniana przez kilka dni przez emisji. Wreszcie do serwisu trafiły streaming kanałów linearnych nadawcy z telewizji naziemnej: TVN, TVN7 i TTV.

TVN Warner Bros. Discovery chce uzyskać efekt skali

Po niemal roku istnienia firma doszła jednak do wniosku, że serwisów streamingowych ma za dużo.

- Rok 2024 to czas dużych zmian w TVN WBD. Przygotowujemy się na największe wydarzenie na rynku branży medialnej i streamingowej, czyli wiosenne wejście platformy Max do Polski. To wymaga od nas uporządkowania marek, które pomoże nam najlepiej wykorzystać nasz potencjał. Utrzymywanie jednocześnie kilku serwisów streamingowych wprowadza klientów w zdezorientowanie - mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Gozdowski, szef streamingu w TVN Warner Bros Discovery. - Mimo że VOD.pl rozwija się zgodnie z planami, uznaliśmy, że łatwiej będzie jego ofertę włączyć do Playera i uzyskać efekt skali, w oparciu o najlepiej znany lokalny brand streamingowy jakim jest Player. Wracamy do korzeni – Player, który jest na naszym rynku już prawie 13 lat, wywodzi się z serwisu bezpłatnego – podkreśla.

Strefa bezpłatna pojawiła się w Playerze

Gozdowski informuje, że zmiana nastąpi w ciągu kilku tygodni. - Już od 18 stycznia użytkownicy, którzy weszli pierwszy raz do Playera, zobaczyli jego strefę bezpłatną. Ta odsłona Playera zachowa część kolorystyki z serwisu VOD.pl, a jego istotnym elementem jest aż 15 kanałów TVN nowej generacji, które tego dnia również zadebiutują na rynku – dodaje.

Poza tym, że część programów i seriali w Playerze (chodzi o starsze sezony czy odcinki tuż przed emisją w telewizji) można już obejrzeć bez opłat (z reklamami), to w bezpłatnej formie udostępniono też streaming stacji TVN7, TTV i Metro (dotąd tylko TVN oferowany był za darmo). 

TVN Warner Bros. Discovery nadal będzie współpracować z Onetem, byłym właścicielem VoD. przy promocji bezpłatnej oferty Playera. Firma będzie też stopniowo migrować użytkowników VoD.pl do Playera.

VOD.pl w grudniu ub.r. nie znalazło się w top 10 serwisów streamingowych według Mediapanela. Z kolei Player.pl miał 2,86 mln użytkowników. 

 

Dołącz do dyskusji: TVN zamyka serwis VOD.pl

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
FREEK
Ten sam Pan menadżer a podczas odpalania vod pl mówił rzeczy odwrotne.
odpowiedź
User
2PaC
Cały pomysł był kretyński...playrr prędzej czy później również zostanie wygaszony przecież ta platforma poza granicami PL nie istnieje....
odpowiedź
User
Nietrafiona inwestycja
I po co było topić kasę w VOD.pl?
odpowiedź