SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurs na stanowisko prezesa TVP

TVP ogłosiła konkurs na stanowiska prezesa i członków zarządu TVP

Na stronie internetowej TVP SA pojawiło się ogłoszenie Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej o konkursie na stanowiska prezesa i członków zarządu TVP. Znajdują się w nim szczegółowe informacje o zasadach przystąpienia do konkursu.

W konkursie mają zostać wyłonieni prezes telewizji oraz członkowie zarządu do spraw: programowych, ekonomiczno-finansowych, marketingu i reklamy, rozwoju nowych technologii.

Pocztą lub osobiście

Oferty należy złożyć listownie lub osobiście w zamkniętych, niepodpisanych kopertach w sekretariacie Rady (00-999 Warszawa, ul. J.P. Woronicza 17, pok. 604) w terminie do 21 października 2003 r. do godz. 17.00, z dopiskiem "KONKURS". Na kopercie należy także zaznaczyć, jakiego stanowiska dotyczy oferta. Z ogłoszenia wynika, że kandydaci powinni spełniać wiele wymagań.

Od kandydata na prezesa publicznej telewizji wymaga się m.in. wykształcenia wyższego; znajomości co najmniej jednego języka obcego (preferencja język angielski); doświadczenia co najmniej 5 lat pracy na stanowisku kierowniczym w spółkach prawa handlowego lub administracji publicznej. Kandydat powinien także znać ustawę o radiofonii i telewizji oraz inne przepisy prawa istotne dla prowadzenia spraw TVP S.A.; zasady nadzoru właścicielskiego, audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa oraz rachunkowości zarządczej. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy w mediach.

Od kandydata na członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych Rada Nadzorcza oczekuje: wykształcenia wyższego ekonomicznego, doświadczenia w pracy zawodowej w dużych instytucjach (powyżej 500 zatrudnionych) i w pracy na stanowiskach kierowniczych (co najmniej 5 lat), znajomości języków obcych (preferowany język angielski), zasad nadzoru właścicielskiego, audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa oraz rachunkowości zarządczej. Dodatkowym atutem będzie znajomość zagadnień rynku mediów.

Lista wymogów

Od kandydata na członka zarządu ds. programowych wymaga się: wykształcenia wyższego (preferowane humanistyczne), doświadczenia w pracy z zespołami twórczymi, znajomości zagadnień kultury współczesnej (w tym: kultury audiowizualnej), języków obcych (preferowane języki: angielski, francuski, niemiecki), doświadczenia w pracy na stanowisku kierowniczym.

Kandydat na członka zarządu ds. marketingu i reklamy powinien mieć wykształcenie wyższe (preferowane kierunki społeczne lub ekonomiczne), doświadczenie pracy na stanowiskach kierowniczych (co najmniej 5 lat), znajomość zagadnień rynku mediów i reklamy oraz znać języki obce (preferowany język angielski).

Kandydat na członka zarządu ds. nowych technologii i rozwoju powinien mieć wykształcenie wyższe (preferowane kierunki techniczne i menedżerskie), doświadczenie pracy na stanowiskach kierowniczych (co najmniej 5 lat), znać języki obce (preferowany język angielski), nowe techniki telewizyjne, telekomunikacyjne, teleinformatyczne.

Można na dwa fronty

Z ogłoszenia wynika, że każdy kandydat może ubiegać się jednocześnie o stanowisko prezesa zarządu i jedno stanowisko członka zarządu, składając odpowiednio dwie osobne oferty.

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej SA ogłosiła regulamin konkursu na pięć stanowisk członków zarządu telewizji 1 października. Każdy członek 9-osobowej Rady Nadzorczej indywidualnie dokona wstępnej selekcji, wybierając nie więcej niż trzy osoby na jedno stanowisko (czyli łącznie kandydatów na członków zarządu nie mogłoby być więcej niż 135).

Następnie członkowie rady, po rozmowach, mają wybrać pulę osób (nie więcej jednak niż 9 osób na jedno stanowisko, czyli łącznie nie więcej niż 45 osób) i rada zwróci się do firmy dokonującej audytu menedżerskiego. Firma ta ma być wybrana w drodze przetargu, by dokonać oceny kandydatów na członków zarządu pod względem ich kwalifikacji.

Faza decydująca

Następnie konkurs wkroczy w fazę decydującą - członkowie Rady dokonają wyboru kandydatów na stanowisko prezesa (nie więcej niż trzech). Ich nazwiska zostaną podane do publicznej wiadomości, a dwa tygodnie później rada wybierze prezesa.

Prezes przedstawi swoje opinie o kandydatach, ale ostateczną decyzję podejmie rada. Skład zarządu powinien być znany do połowy grudnia, a według wstępnego harmonogramu nowy zarząd przystąpiłby do pracy 1 stycznia.

Obecnie w zarządzie TVP zasiadają Robert Kwiatkowski i Tadeusz Skoczek. 16 września rada podjęła uchwałę, że zarząd poszerzony ma być z dwóch do pięciu członków. Konkurs nikogo nie wyklucza i mogą w nim startować również członkowie obecnego zarządu TVP.

Dołącz do dyskusji: Konkurs na stanowisko prezesa TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl