SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube szykuje nadzorowaną wersję serwisu. Nowe opcje treści przeglądanych przez nastolatków

Google poinformował o wprowadzeniu na YouTube wersji beta nadzorowanego konta w serwisie. Dzięki niemu rodzice otrzymają dodatkowe opcje pozwalające na zdefiniowanie jakie treści mogą przeglądać starsze dzieci oraz nastolatki. Rozwiązanie będzie dostępne także w Polsce.

Article

Zapowiadając nowe rozwiązanie Google zaznacza, że YouTube od samego początku był przeznaczony dla osób powyżej 13 lat i zawsze zalecano rodzicom, aby oglądali znajdujące się w nim filmy razem ze swoimi dziećmi.

W 2015 r. stworzono YouTube Kids - aplikację, w której najmłodsi mogą odkrywać nowe zainteresowania i rozwijać ciekawość, a rodzice mogą to wszystko kontrolować. Google przyznaje jednak, że od tego czasu słyszał od rodziców, iż starsze dzieci i nastolatkowie mają inne potrzeby, które nie zostały w pełni spełnione przez YT Kids.

Czytaj także: YouTube stawia na e-commerce i telewizję. W marcu w USA pojawi YouTube Shorts
 
- W ciągu ostatniego roku współpracowaliśmy z rodzicami i ekspertami z całego świata nad takimi kwestiami jak bezpieczeństwo i rozwój dzieci oraz ich kompetencje cyfrowe, aby opracować rozwiązanie dla rodziców starszych dzieci i nastolatków – zaznacza Google w komunikacie. - W najbliższych miesiącach wprowadzimy nowe doświadczenie w wersji beta, dzięki któremu rodzice będą mogli umożliwić dzieciom korzystanie z YouTube za pomocą nadzorowanego konta Google.

Opcje treści dla rodziców w YouTube

W ramach nowego projektu Google daje rodzicom możliwość wyboru spośród 3 różnych ustawień treści w YouTube, którymi rodzic może dowolnie zarządzać.
 
Odkrywaj

Opcja przeznaczona dla dzieci, które są gotowe na wyjście poza YouTube Kids i odkrywanie treści w YouTube. W ramach tego ustawienia dostępny jest szeroki wachlarz filmów odpowiednich dla dzieci powyżej 9 lat, w tym vlogi, tutoriale, filmy o grach, klipy muzyczne, wiadomości i treści edukacyjne.

Zobacz więcej

Zasadniczo znajdują się tu treści dla widzów powyżej 13 roku życia. To ustawienie umożliwia oglądanie jeszcze większej liczby filmów oraz transmisji na żywo z tych samych kategorii, które są dostępne w przypadku opcji „Odkrywaj”.

Większość treści na YouTube

Ta opcja zawiera niemal wszystkie filmy opublikowane na YouTube z wyjątkiem filmów z ograniczeniem wiekowym. Daje ona również dostęp do materiałów poruszających wrażliwe tematy odpowiednie wyłącznie dla starszych nastolatków.


 
Nowe funkcje dla rodzin

Zgodnie z zapowiedzią w ramach konta nadzorowanego rodzice będą mogli nie tylko dobierać ustawienia treści, ale także zarządzać historią oglądania i wyszukiwania z poziomu ustawień konta swojego dziecka. Mogą oni też korzystać z narzędzi udostępnionych przez Family Link, na przykład liczników czasu spędzonego przed ekranem. Z czasem pojawią się kolejne funkcje kontroli rodzicielskiej, takie jak blokowanie treści.

Google obiecuje, że gdy rodzic udzieli dostępu do YouTube, wrażenia dziecka z korzystania będą prawie takie same jak w przypadku zwykłej wersji platformy, ale w celu ochrony młodszych widzów pewne funkcje będą wyłączone.

Czytaj także: Play z najpopularniejszą reklamą na YouTube w styczniu

Serwis nie będzie np. wyświetlać reklam spersonalizowanych ani reklam z niektórych kategorii. Podczas premiery wyłączone zostaną też zakupy w aplikacji oraz funkcje tworzenia i komentowania.

Obecnie konto nadzorowane pojawia się w wersji beta, a prace nad ostatecznym rozwiązaniem będą nadal prowadzone. Dostęp do bety mają otrzymać także użytkownicy w Polsce.

Dołącz do dyskusji: YouTube szykuje nadzorowaną wersję serwisu. Nowe opcje treści przeglądanych przez nastolatków

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Svenix
Nie wiem. Nie nadaję się do korzystania z Youtube. Utworzyłem profil aby się wypowiadać ale bywa, że coś głupiego palnę i wychodzę na czubka. W ogóle serwisy społecznościowe są dla specyficznej grupy ludzi. Przede wszystkim młodych a ja mam już prawie 40 lat. Łatwo się zbłaźnic publicznie gdy się do końca czegoś nie wie. Dlatego usunąłem swój profil z Youtube. Nie mam po prostu do tego głowy zarówno gdy piszę po polsku jak i po angielsku.
odpowiedź
User
Dodkdjfjri
A kiedy zrobią wersję premium dla streamerów?
odpowiedź